REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Papierosy i alkohol z przemytu do kupienia na bazarze (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W środę, 4 marca funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie – Jasionce prowadzili działania kontrolne na bazarach w Ropczycach oraz Stalowej Woli. Zatrzymano papierosy, tytoń i alkohol. Wartość kontrabandy oszacowano na kwotę pond 30 tys. złotych.

Na bazarze w Ropczycach, kobieta handlująca obuwiem i odzieżą, posiadała ponad  2 tysiące sztuk (tj. 109 paczek) papierosów pochodzących z przemytu. Papierosy były schowane w kartonowych pudełkach na buty.

11907

Na bazarze w Stalowej Woli, 60 letni mężczyzna, oferował do sprzedaży nielegalne papierosy, spirytus i wódkę. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nie zapłaconego podatku wyniosło 3,5 tys. zł.

11906

Na jeszcze większą stratę Skarb Państwa naraziło starsze małżeństwo ze Stalowej Woli. W prowadzonym przez siebie sklepie oraz w miejscu zamieszkania, małżonkowie przechowywali 10,5 kg tytoniu i prawie 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Tutaj, wartość kontrabandy oszacowano na 25 tys. złotych.

11908

Aktualnie, wobec posiadaczy nielegalnego towaru, funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli trzy postępowania karnoskarbowe. Zarekwirowany towar ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

źródło: BOSG

06-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)