REKLAMA
REKLAMA

Polska Grupa Zbrojeniowa odstąpiła od negocjacji ws. zakupu Autosanu! Gawlik i Rząsa przyjechali tylko „PO” glosy?

SANOK / PODKARPACIE. Zaledwie kilka dni pracownicy Autosanu mogli łudzić się, że fabryka znajdzie nowego właściciela. Informację o tym, że zakład może przejść pod skrzydła państwa, przekazał na początku ubiegłego tygodnia sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Zdzisław Gawlik. Dziś syndyk, Ludwik Noworolski zakomunikował, że odstąpiono od negocjacji.

– Polska Grupa Zbrojeniowa odstąpiła od negocjacji w sprawie zakupu Autosanu. Na chwilę obecną nie będzie sprzedaży zakładu. Pozostaje szukać nowego inwestora. Więcej nie mogę powiedzieć. Proszę kontaktować się ze mną w poniedziałek – powiedział syndyk Ludwik Noworolski.

W zorganizowanej konferencji prasowej (20 bm.) wziął m.in. udział ubiegający się o reelekcję poseł na Sejm RP Marek Rząsa. Jeszce w trakcie rozmów z syndykiem, na portalu społecznościowym Facebook zamieścił następujący wpis:
„Wraz z p.Zdzisławem Gawlikiem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa biorę udział w złożeniu oferty na zakup Autosanu Sanok. Cieszę się, że nasze wielomiesięczne działania kończą się konkretnymi rozwiązaniami. Mam nadzieję, że Pan syndyk przyjmie ofertę i Autosan będzie kontynuował i rozszerzał produkcję”.

Wydaje się jednak, że wszystkie te zabiegi sprzed kilku dni były tylko zwykłą „kiełbasą wyborczą”. Wybory dla samego polityka PO okazały się sukcesem. Marek Rząsa jako „jedynka” na liście Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat posła.

W Sanoku zdobył 297 głosów, a w całym powiecie sanockim 729.

red.

Autosan krok od nowego właściciela. Na biurku syndyka oferta spółki z udziałem skarbu państwa (FILM)

BEATA SZYDŁO W SANOKU: Autosan zasługuje na wsparcie. W polskie firmy trzeba inwestować, nie je sprzedawać (FILM, ZDJĘCIA)

30-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)