REKLAMA
REKLAMA

Tygodnik Sanocki nadal bez redaktora naczelnego. Kandydaci pominęli kwestie ekonomiczne

SANOK / PODKARPACIE. Od kilkunastu tygodni, gazeta Tygodnik Sanocki pozostaje bez redaktora naczelnego. Dziś (17 bm.) rozstrzygnięto konkurs na to stanowisko. O wakat ubiegało się dwie osoby. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, jako osoba której podlega pismo, zdecydował jednak, że trzeba ogłosić kolejny konkurs.

– Kandydaci nie poruszyli w planach funkcjonowania Tygodnika Sanockiego kwestii ekonomicznych. A te dla nas są kluczowe. Tym bardziej, że w tym roku biblioteka otrzyma mniejszą dotację  – wyjaśnia Leszek Puchała, dyrektor MBP w Sanoku.

Dyrektor liczył, że nowe spojrzenie na Tygodnik Sanocki będzie poruszało kwestie ekonomiczne, skierowane na bilansowanie się pisma. Odpowiedzi jednoznacznej nie było, więc i rekomendacji nie otrzymał żaden kandydat.
– Biblioteka nie dostanie dodatkowych środków na wydawanie gazety, co jest dla nas dużym obciążeniem. Postanowiłem ogłosić kolejny konkurs – mówi dyrektor.

Konkurs zostanie ogłoszony w najbliższy piątek (19 bm.). Oferty będzie można składać do 29 czerwca.
– Tym razem podkreślimy, że w koncepcji kierowania redakcją trzeba w szczególny sposób zwrócić uwagę na kwestie ekonomiczne – dodaje nasz rozmówca.

TS

Ideą dyrektora Leszka Puchały, zarówno jako osoby prywatnej, jak i dyrektora instytucji publicznej, jest to, aby Tygodnik Sanocki usamodzielnił się pod każdym względem.
– Do tej pory nie było dążenia w kierunku zbilansowania pisma. Jest to z pewnością wyzwanie, ale też konieczność. Wydawanie gazety nie powinno być podstawowym zadaniem własnym gminy. Takie praktyki należy ograniczać, bądź całkowicie wykluczać – wyraźnie podkreśla dyrektor.

– Tygodnik Sanocki jest na naszym garnuszku. Nie jest on może objętościowo głęboki, nie mniej dla nas kilkadziesiąt tysięcy złotych to dużo. Można te pieniądze wykorzystać inaczej – kończy.

Budżet Tygodnika Sanockiego w 2014 roku zamknął się kwotą 548 tys. zł. Dochody wypracowane przez gazetę wyniosły 509 tys. zł. Dotacja wyniosła więc blisko 40 tys. zł.

O stanowisko redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego ubiegały się dwie panie, Dorota Mękarska oraz Jolanta Ziobro. Obie posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy dziennikarskiej. Pierwsza kojarzona przede wszystkim z gazetą codzienną Nowiny, druga od lat związana z Tygodnikiem Sanockim.

red.

17-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)