REKLAMA
REKLAMA

Wyniki wyborów prezydenckich oceniają przedstawiciele lokalnych władz

Znamy prawie ostateczne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda uzyskał poparcie 52.46 % Polaków, którzy wzięli udział w wyborach. Na Bronisława Komorowskiego swój głos oddało 47.54 % wyborców. Frekwencja wyniosła 53.96 %. Jak osiągnięte rezultaty oceniają lokalni samorządowcy?

Tadeusz_PioroTadeusz Pióro – burmistrz Sanoka
Myślę, że ta prezydentura, będzie rzeczywiście prezydenturą dla Polaków. Bardzo istotne jest to, co prezydent elekt mówił na temat odnowienia wspólnoty ludzi i zatarcia podziałów. Ostatni okres prezydentury Bronisława Komorowskiego pokazał, że urząd prezydenta ma możliwości legislacyjne. Wierzę że prezydent Andrzej Duda wykorzysta te możliwości dla zrównoważonwego rozwoju całej Polski, a w szczególności takich małych miast jak Sanok.

r.k.21Roman Konieczny – starosta sanocki
Bardzo się cieszę, że wygrał Andrzej Duda. Dla mnie jest to zdecydowanie lepsza osoba na funkcję Prezydenta RP, aniżeli obecnie jeszcze urzędujący Prezydent Bronisław Komorowski. Te wybory to ważny, ale dopiero pierwszy krok w kierunku sprawowania realnej władzy w Polsce. Jesienne wybory parlamentarne są niezwykle ważne. Jeżeli uda się je wygrać, będziemy mogli zmieniać Polskę.

zkbZofia Kordela-Borczyk wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sanockiego
Jest niewesoło bo Platforma Obywatelska przegrała najłatwiejsze dla siebie wybory. Obawiam się, że oddając negatywny głos w wyborach prezydenckich, wyborcy tak naprawdę  podważyli dorobek obecnych rządów i Platforma Obywatelska musi zrobić wszystko, by odrobić straty i jesienią ponownie dojść do władzy. Jeśli wybory parlamentarne wygra PiS to Polskę czeka stagnacja gospodarcza, a dorobek wynikający z dobrego stanu polskiej gospodarki zostanie roztrwoniony na realizację obietnic wyborczych.

j.zuba_1Jerzy Zuba – radny Rady Powiatu Sanockiego
Jako radny PiS, ale przede wszystkim jako zwykły obywatel tego kraju wiążę duże nadzieje z rządami Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Myślę, że jako społeczeństwo dokonaliśmy dobrej zmiany. Na nowym prezydencie spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Jestem przekonany, że swą wytężoną pracą udowodni, iż jest politykiem samodzielnym otwartym na różne środowiska. Podczas kampanii wyborczej prezydent elekt dużo mówił o budowaniu wspólnoty i to pojęcie powinno być motywem przewodnim  całej jego prezydentury.

Bronisław Komorowski po ogłoszeniu wyników w pierwszych słowach skierowanych do swojego konkurenta wykazał się uprzejmością i kurtuazją, ale każde jego kolejne zdanie było dowodem, że podczas jesiennych wyborów parlamentarnych czeka nas ostra walka polityczna. Mam nadzieję, że w naszych, lokalnych realiach zaowocuje ona w końcu mandatem dla posła Prawicy wywodzącego się z Ziemi Sanockiej, który godnie i skutecznie będzie dbał o interesy naszej Małej Ojczyzny.

snSebastian Niżnik – radny Rady Powiatu Sanockiego, starosta sanocki w latach 2010 – 2014
Gratuluję zwycięstwa panu Andrzejowi Dudzie. Mam nadzieję, że okaże się prezydentem wszystkich Polaków. Mam nadzieję również, że jak najmniejszy wpływ będzie miał na jego politykę prezes Kaczyński. Liczę na samodzielność pana Andrzeja Dudy. Prezes nie będzie mógł go przecież odwołać ze stanowiska. Dziwię się ludziom, że przy wyborach kierują się emocjami, a nie rozsądkiem. Trzeba postawić na zmianę mentalności Polaków. Ci, którzy myślą, że jedna osoba rozwiąże ich problemy, po prostu się mylą. 

PyrcTomasz Pyrć – radny Rady Miejskiej w Zagórzu
Oceniając wyniki wyborów widać, że społeczeństwo zwróciło się w kierunku prosocjalnym. To było też mocne uderzenie w Platformę Obywatelską. Co wyniki wyborów przyniosą nam? Zobaczymy. To ekonomiści najlepiej wiedzą czy cofnięcie wieku emerytalnego jest realne. Podobnie z dopłatą 500 zł na dziecko i podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. Wiem na przykładzie gminy Zagórz, że nie można obiecać cudów. Na realizację postulatów muszą znaleźć się pieniądze. Mam nadzieję, że prezydent elekt wie gdzie ich szukać. Osobiście wątpię w ich spełnienie, jednak mam nadzieję, że prezydentura Andrzeja Dudy będzie ukłonem w stronę najbiedniejszych. Uważam również, że będzie to czas spokoju. Pod warunkiem, że nowy prezydent nie będzie ulegał wpływom ze strony członków partii PiS.  Niech pozostanie sobą, niech będzie  suwerenem i prezydentem wszystkich Polaków.

25-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)