REKLAMA
REKLAMA

30 lat muzykowania Kapeli Ludowej „Kamraty” (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Piękny Jubileusz 30 lat działalności obchodziła Kapela Ludowa „Kamraty”. „Kamraty” to muzyczna wizytówka Gminy Sanok. Kapela powstała  w Strachocinie z inicjatywy Rodziny Pielechów.


Przez 30 lat działalności wykonała setki koncertów w kraju i za granicą, kultywując ludowe melodie regionu Dolinian.

Brała udział w przeglądach regionalnych, festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na przestrzeni lat zyskała rzesze sympatyków.  Od 26 lat kapela działa pod patronatem Gminy Sanok, uczestnicząc w życiu kulturalnym gminy i reprezentując ją na zewnątrz. Członkowie kapeli muzykowanie traktują jako potrzebę serca i troskę o to aby muzyka naszych ojców i dziadów nie zaginęła. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 7 lutego 2016 roku w Sali Wiejskiego Domu Kultury  w Strachocinie. Rozpoczęły się koncertem melodii ludowych w wykonaniu Kapeli Ludowej „Kamraty”.

Pani Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok, Radni i Sołtysi oraz zaproszone na imprezę zespoły,  gratulowali Kapeli pięknego Jubileuszu, życząc im równocześnie dalszych sukcesów i jeszcze wielu lat wspólnego muzykowania.

Podczas uroczystości wystąpiły działające na terenie naszej gminy zespoły: Zespół Śpiewaczy „Zgoda” z Kostarowiec, Zespół wokalny „Lawenda” z Sanoczka, Zespół obrzędowo-wokalny „Pakoszowianie” z Pakoszówki, Kapela Ludowa „Lisznianie” z Lisznej. Wystąpiła również zaprzyjaźniona z Kamratami Kapela Ludowa „Bukowianie” z Bukowska.

Jak na uroczystość jubileuszową przystało nie mogło zabraknąć tortu, smacznego i pięknie udekorowanego. O stronę kulinarną imprezy zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Strachociny.

Była to wzruszająca i pełna emocji uroczystość.

materiały nadesłane

10-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)