REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: „Pierwsze pozytywne symptomy”. Autobusy sprzedane (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na przełomie lipca i sierpnia AUTOSAN, po zmianach właścicielskich i zakupie firmy przez PIT-Radwar S.A. i Hutę Stalowa Wola S.A., sprzedał pierwsze autobusy. Pojazdy trafiły do gminy Baranowo oraz prywatnej firmy z Rudy Śląskiej.

Zdaniem posła Piotra Uruskiego, jest to powód do radości.

Pierwszy, dobry, pozytywny symptom. Produkt jest atrakcyjny na rynku, skoro nawet prywatni inwestorzy po niego sięgają. To dobrze świadczy o ofercie Autosanu, który prowadzi produkcję i ciągle pracuje nad ulepszaniem swoim produktów – podkreśla.

Kolejne 15 autobusów trafi do Krakowa. Cały czas pracujemy nad pozyskiwaniem funduszy, chociażby z Agencji Rozwoju Przemysłu. Ale potrzebne są środki obrotowe, które pozwolą na prężny rozwój – uzupełnia poseł.

baranowo1

Autobus dla Baranowa wykonano w wersji umożliwiającej przewóz 39 pasażerów na miejscach siedzących. Jest wyposażony w silnik Cummins oraz klimatyzację z indywidualnymi nadmuchami. Co istotne przystosowano go do przewozu dzieci. Fot. archiwum AUTOSAN

Niewątpliwie sprzedaż pojazdów wyprodukowanych w sanockim Autosanie to również promocja dla miasta.

Pojazdy, które już wyprodukowano i sprzedano to międzymiastowy EUROLIDER 9, a drugi miejski SANCITY 12 LF.

Autobus dla Baranowa wykonano w wersji umożliwiającej przewóz 39 pasażerów na miejscach siedzących. Jest wyposażony w silnik Cummins oraz klimatyzację z indywidualnymi nadmuchami. Co istotne przystosowano go do przewozu dzieci.

W miejskim SANCITY 12 LF dla prywatnej firmy z Rudy Śląskiej również zamontowano silnik Cummins. Pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz 31 foteli pasażerskich. Autobus przystosowano do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada system informacji pasażerskiej, a także monitoring.

ruda_slaska1

Tak wygląda miejski SANCITY 12 LF dla prywatnej firmy z Rudy Śląskiej. Zamontowano w nim silnik Cummins. Pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz 31 foteli pasażerskich. Autobus przystosowano do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada system informacji pasażerskiej, a także monitoring. Fot. archiwum AUTOSAN

26-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)