SANOK / PODKARPACIE. Program „Kuszenie Śmierci” to opowieść o człowieku, który wiele razy mógł wybrać ciemną drogę, kuszony przez środowisko „artystyczne” najpierw w liceum, później na deskach teatru i planie filmowym.
Jest to spowiedź artysty, który wiążąc swoje życie ze sceną muzyczną i filmem wygrał trudną walkę z uzależnieniem. Zbudował życie prywatne i zawodowe oparte na silnych podstawach i wartościach. Uwolnił się z nałogu i poświęcił pasji śpiewania.
Spotkanie z nim jest poznaniem historii człowieka, którego głęboka wiara w wartości płynące z Biblii oraz zauroczenie bogactwem daru jakim jest życie i jego nie przypadkowość zaprowadziły ku pragnieniu dzielenia się tym z młodym pokoleniem.
Artysta motywuje młodzież do życia bez wulgarności, agresji, destrukcji a opartego na kulturze, akceptacji, szacunku i autorytetach.
Najnowszym elementem programu jest blok poświęcony cyberprzemocy , od komputera i internetu. Zwraca również szczególną uwagę na brak anonimowości w sieci. Artysta wskazuje na zagrożenia związane z używaniem wszelkich przedmiotów mobilnych i wpływu świata wirtualnego na świadomość i psychikę młodego człowieka. Podejmuje również próby wskazania wyjścia z tego typu uzależnień.
Podczas koncertu Pana Lecha Dyblika na sali panuje cisza, skupienie, wszyscy słuchają. Nie ma komentarzy, uwag i docinków. Nikt nie wychodzi w trakcie spotkania. Artysta dobrym słowem i gitarą kreśli ponury obraz rzeczywistości, w której żyje nasza młodzież —To miejsce, gdzie żyjemy to jeden wielki sklep z dopalaczami i nie zmieni tego żadna ustawa. Tylko twoje „nie” to zmieni. Program pod kątem pedagogicznym, jest przygotowany w konsultacji ze specjalistami, którzy od lat mają do czynienia z problematyką uzależnień, a pod względem artystycznym i wykonawczym stoi na najwyższym poziomie.
Koncert Lecha Dyblika
11 maja 2016 (środa), godz. 14.00
Aula Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku
Wstęp wolny!
materiały nadesłane
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz