REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Większość drużyn trenuje od kilku tygodni, a w Sanoku oczekiwanie na decyzje. Najlepsi zawodnicy uciekają

SANOK / PODKARPACIE. 9 z 12 zespołów, które w przyszłym sezonie zagrają o mistrzostwo Polski rozpoczęło już przygotowania do nowej edycji rozgrywek. Czołowe ekipy trenują od początku maja. Tymczasem w Sanoku nadal niewiele wiadomo o przyszłości pierwszej drużyny STSu.

Z naszych informacji wynika, że do tej pory przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się w: Krakowie, Tychach, Nowym Targu, Jastrzębiu, Oświęcimiu, Gdańsku, Janowie, Bytomiu i Opolu.

W jednych ośrodkach treningi idą pełną parą od początku maja, w innych trenerzy powoli wprowadzają zawodników w okres przygotowawczy.

W Krakowie, jak najszybsze rozpoczęcie zajęć było o tyle ważne, że mistrzowie Polski po raz pierwszy w historii zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Start zmagań wśród najlepszych drużyn w Europie zaplanowano na sierpień.

Pierwszą część mikrocyklu kondycyjnego już przepracowaliśmy. Na treningach chodziło nam głównie o to, by pracować nad kondycją, siłą czy wytrzymałością. Zawodnicy muszą nabierać masy mięśniowej, by później w sezonie być w stanie wytrzymać 60, 70 meczów. Obecnie hokeiści dostali pięć dni wolnego, a od poniedziałku wznowimy treningi, które są zaplanowane na około czterech tygodni. Będzie to czas, by popracować więcej nad szybkością i dynamiką, choć oczywiście treningi na wytrzymałość też będą – opowiada o przygotowaniach na łamach oficjalnego serwisu klubu Cracovia.pl trener Rudolf Roháček.

Sporo dzieje się również w Tychach, gdzie formę fizyczną na nowy sezon szlifują podobnie jak w stolicy Małopolski, od 4 maja.
Pierwszy etap zakończy się 30 czerwca. Wicemistrzowie Polski mają już zaplanowany udział w dwóch turniejach towarzyskich – w Czechach i na Słowacji.

Drużyny nie próżnują także jeśli chodzi o ruchy transferowe. Niektórzy są blisko zamknięcia składów.
Doniesienia prasowe napływają nie tylko z obozu dwóch najlepszych klubów ubiegłego sezonu, ale nawet z drużyny, która spadła z ligi, a więc z Torunia. Aktywni w tym zakresie są również włodarze z: Nowego Targu, Gdańska, Bytomia czy Opola.

Ostatnia informacja dotycząca tego ostatniego zespołu, a więc Orlika, może być szczególnie bolesna dla sanockiego środowiska hokejowego. Kontrakt z Opolem podpisał John Murray, uwielbiany w Sanoku bramkarz, który był jednym z bohaterów mistrzowskiego sezonu 2013/2014. Pod koniec marca, Ryszard Ziarko z sentymentem wspominał występy 27-letniego Amerykanina w klubie z grodu Grzegorza, nie ukrywając, że chciałby ponownie zobaczyć go w trójkolorowym trykocie.

– Chętnie byśmy do niego wrócili – mówił ze szczerym uśmiechem jeden z największych sponsorów STSu. W poprzednim sezonie popularny „Jasiek Murarz” grał dla kazachskiego Kułagiera Pietropawłowsk, gdzie w ramach fazy play-off bronił ze skutecznością ponad 96%!

Tymczasem kibice w Sanoku nadal czekają na konkretne decyzje. Zaciskają kciuki za pozytywne zakończenie negocjacji i rozmów hokejowych decydentów.

Czy w najbliższych dniach poznamy odpowiedź na najbardziej nurtujące sympatyków STSu pytania?

f2b4053221961416d47d497814a8064f_640

Hokeiści GKSu Tychy, czyli wicemistrzowie Polski, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 4 maja. Foto: Michał Giel, gkstychy.info

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

DAMIAN BISKUP: „Coraz bardziej niepokoi mnie sytuacja sanockiego hokeja”

Jak ważny jest hokej dla Sanoka? Czy miasto powinno przeznaczyć większe środki dla klubu? (FILM, SONDA)

300 tys. zł na szkolenie młodzieży STSu. Ile dla młodych piłkarzy, siatkarzy, unihokeistów? Radni mają głos (FILM)

HOKEJ: Wiadomo, że nic nie wiadomo… Toksyczna cisza wokół seniorów STSu

04-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)