REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

INTERWENCJA: Uszkodzone progi zwalniające i szalejący kierowcy w Prusieku. GMINA: Problem zniknie za dwa dni (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Internauta poinformował nas o problemie związanym z uszkodzonym progiem zwalniającym w Prusieku, na drodze prowadzącej do kościoła. –  Jest tam naprawdę niebezpiecznie, szczególnie dla dzieci – mówi nasz Czytelnik. – Nikt wcześniej nie zgłaszał nam tego problemu. Progi naprawimy już w piątek – słyszymy w urzędzie gminy.

1

foto (3): materiały nadesłane

Na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy sygnał związany z miejscowością Prusiek i gminną drogą prowadzącą do kościoła. Jest tam dosyć wąska jezdnia o przyzwoitej jakości nawierzchni. Przylegają do niej zamieszkałe domy. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h, a przy wjeździe, po obu stronach zamontowano progi zwalniające.

Progi te, po niedługim czasie zostały (pod osłoną nocy) zdemolowane przez nieznanych sprawców. Od tego czasu upływa dwa lata i nikt ze służb odpowiedzialnych za stan progów nie podjął się ich naprawy. Brak tych progów stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców, a szczególnie dzieci. Nieodpowiedzialni kierowcy jadąc tą ulicą z nadmierną szybkością stwarzają wielkie zagrożenie – czytamy w nadesłanej wiadomości.

2

Z pytaniem o znajomość problemu oraz o ewentualną reakcję zwróciliśmy się do odpowiedniego Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy w Sanoku.

Do tej pory nikt nie zgłosił nam tej usterki. Jeśli pogoda dopisze, progi zostaną zamontowane już w najbliższy piątek. Elementy, które pozostały po starej konstrukcji zostaną usunięte. Nowe progi będą asfaltowe. Szkoda, że nie otrzymaliśmy sygnału o problemie wcześniej – mówi Łukasz Mendyka – kierownik referatu.

Koszt wykonania dwóch asfaltowych progów zwalniających nie powinien przekroczyć 800 zł.

3

źródło: Red., materiały nadesłane

15-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)