REKLAMA
REKLAMA

Kapelan STSu opuszcza Sanok. Szczera rozmowa z duchowym trenerem, o. Piotrem Marszałkiewiczem (WYWIAD VIDEO)

Kapelan STSu opuszcza Sanok. Szczera rozmowa z duchowym trenerem, o. Piotrem Marszałkiewiczem (WYWIAD VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Po 10 latach posługi w Sanoku, do Legnicy przenosi się o. Piotr Marszałkiewicz, niezwykle lubiany franciszkanin i nieoceniony, duchowy trener STSu. W szczerej rozmowie z Tomaszem Sokołowskim mówi między innymi o najpiękniejszych chwilach z drużyną, uskrzydlających rozmowach z zawodnikami i trudnych momentach z poprzedniego sezonu.

O. Piotr Marszałkiewicz urodził się w 1962 roku, pochodzi z Nowego Targu. Grał w hokeja w Podhalu na pozycji bramkarza. 30 lat temu wstąpił do zakonu franciszkańskiego, a w 1993 roku przyjął święcenia kapłańskie. W Sanoku pojawił się 10 lat temu. Od początku pobytu w grodzie Grzegorza, na zaproszenie ówczesnego trenera sanockiej drużyny hokejowej Andrzeja Słowakiewicza został kapelanem zespołu.

Przy STSie był zarówno w najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych chwilach. Stał w boksie, tuż obok zawodników i trenerów podczas pamiętnego barażu o utrzymanie w ekstraklasie w sezonie 2006/2007 z KTH Krynicą, ale również podczas dwukrotnego zdobywania przez Sanok mistrzostwa Polski (2012 i 2014) oraz dwukrotnego sięgania po Puchar Polski (2010, 2011).

Decyzją przełożonych, o. Piotr został przeniesiony do klasztoru w Legnicy. Dzień nagrywania wywiadu (środa 3.08) był ostatnim dniem o. Marszałkiewicza w Sanoku przed wyjazdem.

0

04-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)