REKLAMA
REKLAMA

Nalepa spod ręki Andrejkowa. Odsłonięcie muralu już jutro! (ZDJĘCIA)

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. Sanocki artysta Arkadiusz Andrejkow skończył kolejny, rzeszowski mural. Tym razem to podobizna Tadeusza Nalepy, którego okrzyknięto „ojcem polskiego bluesa”. Oficjalne odsłonięcie malowidła już w najbliższą sobotę podczas festiwalu Breakout Days.

Andrejkow jest także współtwórcą sanockiego muralu, oraz największego takiego malowidła w Rzeszowie, zwanego „Dziewczynką ze słuchawkami”.

Tym razem artysta podjął się odwzorowania podobizny Tadeusza Nalepy na drzwiach garażowych w sąsiedztwie budynku Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej. Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowano na sobotę, podczas festiwalu Breakout Days, upamiętniającego Nalepę i jego grupę Breakout.

Jak zdradza Andrejkow zdjęcie, które posłużyło za wzór, odnalazł w internecie. To najbardziej znany wizerunek muzyka, czyli z długimi włosami i z brodą. Dodaje także, że termin zakończenia pracy zupełnie przypadkowo zbiegł się z festiwalem.

foto: archiwum prywatne A. Andrejkow

16-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)