REKLAMA
REKLAMA

Nalepa spod ręki Andrejkowa. Odsłonięcie muralu już jutro! (ZDJĘCIA)

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. Sanocki artysta Arkadiusz Andrejkow skończył kolejny, rzeszowski mural. Tym razem to podobizna Tadeusza Nalepy, którego okrzyknięto „ojcem polskiego bluesa”. Oficjalne odsłonięcie malowidła już w najbliższą sobotę podczas festiwalu Breakout Days.

Andrejkow jest także współtwórcą sanockiego muralu, oraz największego takiego malowidła w Rzeszowie, zwanego „Dziewczynką ze słuchawkami”.

Tym razem artysta podjął się odwzorowania podobizny Tadeusza Nalepy na drzwiach garażowych w sąsiedztwie budynku Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej. Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowano na sobotę, podczas festiwalu Breakout Days, upamiętniającego Nalepę i jego grupę Breakout.

Jak zdradza Andrejkow zdjęcie, które posłużyło za wzór, odnalazł w internecie. To najbardziej znany wizerunek muzyka, czyli z długimi włosami i z brodą. Dodaje także, że termin zakończenia pracy zupełnie przypadkowo zbiegł się z festiwalem.

foto: archiwum prywatne A. Andrejkow

16-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)