REKLAMA
REKLAMA

REGION: Alarm bombowy w szkole podstawowej. Na szczęście fałszywy

JEDLICZE / PODKARPACIE. Policjanci z Komisariatu Policji w Jedliczu ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za fałszywy alarm bombowy. Ładunek wybuchowy miał znajdować się na terenie Szkoły Podstawowej w Ustrobnej. Prokurator Rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

W środę 13 stycznia 2016 r. przed godziną 22. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krośnie otrzymał zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym w Szkole Podstawowej w Ustrobnej. Zgłoszenie zostało przekierowane z numeru alarmowego 112, na który zadzwonił pozostający anonimowy mężczyzna z telefonu komórkowego pozbawionego karty SIM. W wyniku zgłoszenia na miejscu czynności wykonywali policjanci z Komisariatu Policji w Jedliczu i załogi PSP. Przeprowadzili ewakuację dwóch rodzin oraz przeszukali teren obiektu.

Alarm okazał się fałszywy. Nie ujawniono żadnych materiałów wybuchowych ani innych niebezpiecznych przedmiotów. Czynności w sprawie ustalenia sprawcy fałszywego alarmu podjęte przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Jedliczu przyniosły skutek już następnego dnia. Zatrzymany został mieszkaniec Ustrobnej. 25-letni mężczyzna odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

1436466341

źródło: KMP Krosno

20-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)