REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nagrody dla młodych talentów i ich opiekunów

SANOK / PODKARPACIE. Nie bez powodu Sanok nazywany jest miastem kultury. W mieście działa wiele placówek kulturalnych, organizuje się też sporo wydarzeń w tej dziedzinie. Swego rodzaju kuźnią talentów jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sanoku. W ubiegły wtorek burmistrz Tadeusz Pióro zaprosił do magistratu dyrekcję, pedagogów i uczniów PSM oraz SSM, aby podziękować za wkład w kulturę i promocję miasta.

Gospodarz miasta podczas spotkania w Sali Herbowej nagrodził wyróżniających się uczniów i ich nauczycieli. Doceniając talent, przekazał na ich ręce listy gratulacyjne wraz z upominkami. Szczególne podziękowania otrzymali: prof. ośw. Andrzej Smolik, prof. ośw. Iwona Bodziak, dr Tomasz Tarnawczyk, dr Monika Brewczak, Janusz Ostrowski, Oksana Drozdowska, Robert Handermander i Grzegorz Bednarczyk.

Okazją do wyróżnień uczniów były osiągnięcia sanockich muzyków podczas niedawnego Międzynarodowego Art-Duo Festiwalu „Music Seasons in Prague” w Czechach. Świetnie wypadli sanoczanie zajmując wysokie lokaty. W kategorii duetów fortepianowych zwycięzcami zostali Mateusz Putyra i Bartosz Jarosz. Również pierwsze lokaty zajęli: Przemysław Ostrowski i Miłosz Krzywda (kategoria I – najmłodsza) oraz Michał Inglot (kat. II). W swoich kategoriach świetnie wypadli także inni uczniowie: Kinga Kucharczyk zdobyła I miejsce, natomiast na drugiej pozycji znaleźli się Wiktoria Wolanin, Alicja Petryk i Vicotria Woźny.

Wśród akordeonistów najlepszy w kategorii III do lat 13 został Jakub Kucia, na miejscu II uplasował się Paweł Drozd ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku (I miejsca nie przyznano) zaś III miejsce w kat. IV zdobył Adrian Szul, absolwent PSM I i II st. w Sanoku Rafał Pałacki, zdobył I miejsce w kat. studentów. II miejsce w kat. II do lat 11 zdobyła Wiktoria Kocyłowska. Ponadto Jakub Kucia i Paweł Drozd dostali specjalne dodatkowe wyróżnienia jury.

Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne, upominki oraz podziękowania od gospodarza miasta. Ponadto Tadeusz Pióro skierował ciepłe słowa do rodziców obecnych wraz ze swymi dziećmi w Sali Herbowej. Podziękował im za trud włożony w wychowanie swoich pociech oraz kształtowanie ich drogi. Najmłodsi po oficjalnym spotkaniu mieli możliwość zajrzeć również do gabinetu burmistrza. Tam dowiedzieli się jak wygląda jego praca. Mogli również wykonać sobie zdjęcie zasiadając w jego fotelu.

Wierzymy, że nasi młodzi artyści pod okiem swoich mistrzów będą nadal rozwijać swoje talenty przynosząc chlubę miastu.

źródło: UM Sanok

09-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)