REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: Mecz o sześć punktów! TSV Mansard TransGaz-Travel gra w Spale (KOMENTARZE)

SANOK / PODKARPACIE. Mecz o sześć punktów rozegrają w najbliższą niedzielę siatkarze TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok, którzy na wyjeździe zmierzą się z SMSem PZPS Spała. W tabeli zespoły dzieli zaledwie jeden punkt i i choć to początek rozgrywek, stawka tego meczu jest wysoka. – Jedziemy po pełną pulę – zapowiada kapitan sanoczan Patryk Łaba.

Drużyna ze Spały zajmuje obecnie 10. miejsce w pierwszoligowej tabeli legitymując się dorobkiem 5 punktów po 6 rozegranych meczach. Jest to młoda drużyna prowadzona przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Gra na tym szczeblu rozgrywek ma przygotować zawodników do gry w młodzieżowej reprezentacji Polski. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym sezonie, sanoczanie grali z tą ekipą w ramach Pucharu Polski, przegrywając na wyjeździe 1:3. Trzeba przypomnieć, że wtedy, barwy Spały reprezentowali mistrzowie Europy i świata. Teraz jest to jednak zupełnie inny zespół.

Sanoczanie mają na swoim koncie 6 punktów, również po 6 spotkaniach i zajmują 8. miejsce. W ostatnim meczu, podopieczni Krzysztofa Frączka ograli przed własną publicznością Norwid Częstochowa 3:2, notując drugie zwycięstwo w sezonie. Tydzień temu sanoczanie pauzowali. Mieli zatem okazję, aby solidnie przygotować się do kolejnego spotkania. To ważne, szczególnie po siatkarskim maratonie, kiedy TSV rozegrało 3 pięciosetowe mecze w zaledwie tydzień.

W tabeli ścisk. Zwycięstwo za trzy punkty którejkolwiek z drużyn, może pozwolić na awans nawet o kilka pozycji. Stawka tego pojedynku jest zatem, wysoka.

1

Patryk Łaba. Foto: Tomasz Sowa

Jeszcze w piątek o godzinie 18:00 odbędziemy trening w hali w Spale. Na sobotę na godzinę 10:00 mamy zaplanowany rozruch. To dobrze, ponieważ wielu siatkarzy podkreśla specyfikę tego obiektu. Gra się tutaj niezwykle trudno. Hala jest ogromna, ale bez trybun. Jak jednak pokazał początek sezonu, drużyny wywożą stąd punkty i my będziemy chcieli zrobić to samo – podkreśla kapitan TSV Patryk Łaba i dodaje: – Sanok i Spała są obecnie blisko siebie w tabeli. Dlatego w kontekście walki o play-offy, ten mecz będzie bardzo ważny. Zdecydowanie jedziemy po wygraną, po pełną pulę punktową. Nastroje w drużynie są bojowe, będziemy walczyć!

2

Tomasz Kusior. Foto: Tomasz Sowa

Nastawiamy się na twardą walkę. Atmosfera jest pozytywna, bardzo solidnie przepracowaliśmy dwa ostatnie tygodnie. Chcemy zagrać dobre spotkanie i mam nadzieje, że tuż po jego zakończeniu będziemy mogli dopisać trzy punkty do klasyfikacji – mówi Tomasz Kusior, środkowy TSV.

Początek spotkania w Spale o godzinie 18:00. Wynik podamy na portalu Esanok.pl.

I LIGA

SMS PZPS SPAŁA – TSV MANSARD TRANSGAZ-TRAVEL SANOK

12.11.2016

godzina 18:00

foto-tomasz-sowaimg_8875

Foto: Tomasz Sowa

11-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)