REKLAMA
REKLAMA

Udany sparing Wilków. Sanoczanie lepsi od ekstraligowego Pioniera Tychy (ZDJĘCIA)

KATOWICE. Przed Wilkami Sanok historyczny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ramach przygotowań, sanoccy unihokeiści udali się do Katowic, gdzie w meczu sparingowym pokonali Pioniera Tychy w stosunku 8:5.

Sanoczanie rywalizowali w hali Szopienice w Katowicach. Wilki pokonały stałego bywalca ekstraligowych parkietów w stosunku 8:5. Bramki dla sanoczan zdobyli: Damian Popek (4), Jakub Sujkowski (2), a po jednej dołożyli Maciej Brukwicki i Tomasz Sokołowski. Asysty na swoje indywidualne konto zapisali: Piotr Sokołowski (3), Damian Stubenvoll-Hański (2), Jakub Sujkowski, Tomasz Sokołowski i Tomasz Rudy.

Był to dla nas bardzo ważny sprawdzian, zdobyliśmy bezcenne doświadczenia. Na pewno wyciągniemy wiele wniosków. Chcieliśmy zobaczyć jaki poziom i styl prezentuje ograny ekstraligowiec. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami sporo ciężkiej pracy. Gdyby nie trzy proste błędy z naszej strony, różnica bramkowa byłaby większa. Mecz z Tychami pokazał, że waleczność i determinacja będą niezwykle ważne podczas każdego pojedynku – ocenił kapitan sanoczan, Tomasz Sokołowski.

Sparing oceniam bardzo pozytywnie. Cieszą zarówno wynik, jak i nasza gra. Mimo to, musimy jeszcze poprawić kilka elementów, między innymi grę w przewadze, jak i osłabieniu. Pokazaliśmy ducha walki i udowodniliśmy, że potrafimy walczyć do końca. Drużyna z Tychów miała swoje schematy rozgrywania akcji, jednak niczym specjalnym nas nie zaskoczyli. Wydaje mi się, że lepiej wyglądaliśmy kondycyjnie. Zgranie i umiejętności techniczne też były po naszej stronie – powiedział strzelec czterech bramek, Damian Popek.

Jestem mile zaskoczony tym, że kontrolowaliśmy przebieg całego spotkania. Nasza przewaga była widoczna praktycznie w każdym elemencie gry i z tego najbardziej się cieszę. Pionier ma bardzo dobrych zawodników, zwłaszcza solidnych bramkarzy. Jeden z nich występuje w kadrze narodowej. U nas w zespole zaprezentowało się dwóch nowych chłopaków, zagrali dobre spotkanie. Czekamy na zmagania w lidze – ocenił Damian Stubenvoll-Hański.

Wilki Sanok – Pionier Tychy 8:5 (3:1, 2:1, 3:3)

1:1 Damian Popek – Piotr Sokołowski
2:1 Maciej Brukwicki – Jakub Sujkowski
3:1 Jakub Sujkowski – Tomasz Sokołowski
4:1 Damian Popek – Piotr Sokołowski
5:1 Tomasz Sokołowski – Piotr Sokołowski
6:2 Jakub Sujkowski – Damian Stubenvoll-Hański
7:3 Damian Popek – Tomasz Rudy
8:4 Damian Popek – Damian Stubenvoll-Hański

Wilki: Ka. Kocur, od 30:00 Kopeć – Leś, Rudy – P. Sokołowski, D. Popek, T. Sokołowski – Mołoń, Stubenvoll-Hański – Sujkowski, Brukwicki – Sołowski, Struzik – Krz. Kocur, Januszczak.

Pierwsze spotkanie w ramach ekstraligi sanoczanie zagrają z brązowym medalistą Mistrzostw Polski, zespołem MUKS Zielonka. Początek meczu 17 września o godz. 16:00 w hali PWSZ Sanok.

Foto: Piotr Wesołowski

05-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)