REKLAMA
REKLAMA

Złodziej choinek przyłapany na gorącym uczynku (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W czwartek 15 grudnia strażnicy leśni z Nadleśnictwa Sieniawa, działając wspólnie z funkcjonariuszami Policji w Sieniawie schwytali na gorącym uczynku sprawcę wyrębu 12 drzewek świerkowych. Za popełniony czyn sprawca będzie musiał teraz zapłacić grzywnę i nawiązkę.


Około godziny 13 mundurowi patrolujący teren zauważyli zaparkowany na poboczu drogi samochód osobowy i odciśnięte na śniegu świeże ślady obuwia, prowadzące do pobliskiego młodnika świerkowego – relacjonuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie.

– Idąc tym „tropem”, zobaczyli pnie świeżo ściętych siekierą choinek oraz natknęli się na część choinek, które były wynoszone z lasu i składane przez sprawcę przy drodze leśnej w celu późniejszego ich wywiezienia.

DSC_177

Jak się okazało, sprawcą wyrębu i udaremnionej kradzieży choinek był mieszkaniec wsi Radawa, oddalonej od miejsca przestępstwa o 15 kilometrów. Łączna wartość szkody oszacowana została na 580 zł. Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Straż Leśna podejmuje wzmożone kontrole dla ograniczenia kradzieży choinek i drewna z lasów. W ramach wspólnych służb z Policją, strażnicy patrolują tereny leśne i sprawdzają źródła pochodzenia choinek sprzedawanych na targowiskach. Akcja „CHOINKA 2016” potrwa do Wigilii.

materiały nadesłane

19-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)