REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Pijany spowodował śmiertelny wypadek. Został tymczasowo aresztowany (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku, w wyniku którego zmarł 38-letni mieszkaniec Przeworska. 43-latek, który był pijany, początkowo twierdził, że był pasażerem samochodu. Sprawcy przedstawiono zarzuty, a prokurator zawnioskował o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

W niedzielę po godz. 17, na ulicy Bohaterów II Wojny Światowej w Brzozowie doszło do wypadku drogowego. Na prostym odcinku drogi ford fiesta wypadł z jezdni, zjechał ze skarpy i koziołkował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który miał kierować pojazdem. Policjanci na miejscu zastali również 43-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który oświadczył, że był pasażerem forda. Mężczyzna odniósł lekkie obrażenia i został przewieziony do brzozowskiego szpitala.

Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ustalili świadków zdarzenia. Twierdzili oni, że jechali z naprzeciwka, widzieli moment dachowania pojazdu i mężczyznę, który wypadł przez przednią szybę samochodu.

Ponieważ zachodziły wątpliwości co do przebiegu tego wypadku, policjanci zatrzymali 43-latka. Mężczyzna w chwili zdarzenia był pijany. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W poniedziałek został on przesłuchany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. 43-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dzisiaj prokuratura zwróciła się do Sądu Rejonowego w Brzozowie z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 Źródło: KPP Brzozów

29-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)