Dobre oko, celny strzał i fantastyczna integracja. Sanoccy pedagodzy zmierzyli się na strzelnicy (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW, SANOK / PODKARPACIE. Na strzelnicy LOK w Brzozowie zorganizowano zawody strzeleckie z okazji Dnia Nauczyciela dla pedagogów sanockich szkół.

Organizatorem zawodów był Paweł Stefański, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Nagrody dla uczestników ufundowali – Lidia Mackiewicz Adamska – dyrektor SP1 w Sanoku, ZNP Zarząd Oddziału w Sanoku, sponsorem zawodów było Sanockie Stowarzyszenie Strzeleckie „SAGITTARIUS”. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro.

W zawodach zdecydowało się wziąć udział osiem sanockich szkół, które wytypowały swoich reprezentantów:

SP1 – o. Stanisław Lelito, SP6 Marcin Pełech, SP9 Adam Słoniewski, G1 Andrzej Ostrowski, G3 Małgorzata Baran, ILO Piotr Kita, ZS2 Izabela Łożańska, ZS5 Tomasz Gawlewicz.

6

Zawody prowadził i sędziował Paweł Stefański.

Na początku zawodów odbyło się szkolenie z zasad bezpieczeństwa posługiwania się bronią długą i krótką, wszyscy zapoznali się z regulaminem strzelnicy i zasadami na jakich odbywać się będą zawody. Następnie uczestnicy przystąpili do poszczególnych konkurencji, a były to:

1. Karabin sportowy, zamknięte przyrządy celownicze, postawa leżąca, 50 m
2. Karabin sportowy, otwarte przyrządy celownicze, postawa leżąca, 50 m
3. Pistolet centralnego zapłonu, 15 m

W klasyfikacji generalnej, zawody wygrał reprezentant ILO Piotr Kita, II miejsce zajął reprezentant SP9 Adam Słoniewski, a III zawodnik G1 Andrzej Ostrowski.

W kategorii karabin sportowy, tu znowu I miejsce zajął Piotr Kita ILO, II –  Tomasz Gawlewicz ZS5, III – Adam Słoniewski z SP9.

W kategorii pistolet centralnego zapłonu na najwyższym miejscu podium uplasował się Piotr Kita ILO, tuz za nim był Adam Słoniewski SP9, z trzecia pozycją zakończyła konkurencję Izabela Łożańska ZS2.

Zawody były okazją do integracji środowiska sanockich nauczycieli, dobrej zabawy, zapoznania się z bronią. Gratulacje dla wszystkich uczestników za odwagę i dobre wyniki.