REKLAMA
REKLAMA

Finał WOŚP w Sanoku. Będzie się działo!

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku trwają przygotowania do 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w ubiegłym roku w mieście działają dwa sztaby – Sanocki i Bieszczadzki. Oba będą zbierać pieniądze, Bieszczadzki dodatkowo szykuje kilka dni WOŚP-owych imprez i wielki finał na sanockim rynku.

– Chcielibyśmy, aby tegoroczny finał WOŚP w Sanoku był wyjątkowy. Oprócz zbiórki pieniędzy i świetnej zabawy, bardzo zależy nam także na zintegrowaniu wokół tej szlachetnej idei jak największej liczby ludzi z różnych środowisk. Zaprosiliśmy do współpracy sanockie szkoły, placówki kultury, lokalnych artystów, sportowców, samorządowców i polityków, a także m.in. mieszkańców Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku, którzy przygotowują dla nas gipsowe anioły na licytacje – mówią organizatorzy.

Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia. Tego dnia na sanockim rynku odbędzie się koncert zespołów rock’owych. Zagra m.in. Utopia (Krosno), 0% Normy (Rzeszów) i Hurrockaine (Katowice). Gwiazdę Sztab ogłosi w tym tygodniu. Nie zabraknie także tradycyjnego „światełka do nieba”, czyli pokazu sztucznych ogni.

W planie są też imprezy i pokazy sportowe, koncerty klubowe i różne inne wydarzenia kulturalne, a w tym m.in. bal przebierańców dla dzieci, dancing dla seniorów, maraton zumby, bieg „Policz się z cukrzycą…” i wiele, wiele innych.

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Fundacja planuje doposażyć oddziały neonatologiczne w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W ubiegłym roku dwa sztaby działające w Sanoku zebrały łącznie ponad sto tysięcy złotych.

foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl


WOŚP Bieszczady 2018. Biegaj i pomagaj

Ruszyły zapisy na I Bieszczadzki bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

To będzie pierwsza edycja biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, która w ramach WOŚP zostanie zorganizowana w Sanoku. – Bieg od lat towarzyszy Finałom w stolicy i kilku innych polskich miastach. Cel jest bardzo szczytny, bo dzięki zebranym pieniądzom, Fundacja Jurka Owsiaka kupuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży i uczy dzieciaki pierwszej pomocy. W Sanoku, przy okazji biegu i dzięki zaangażowaniu studentów miejscowej PWSZ, zorganizujemy dla mieszkańców darmowe badania poziomu cukru we krwi i pokazy ratownictwa. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny – mówi Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, alpinista i biegacz z Sanoka. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na maila na adres: wospbieszczady2018@gmail.com . Osoby, które nie ukończyły 18 lat, dodatkowo muszą dostarczyć zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu. Zapisy trwają do 5 stycznia 2018 roku.

Bieg odbędzie się w dzień wielkiego Finału 14 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa około pół godziny. Start i meta będą zlokalizowane na sanockim rynku. Długość trasy wynosi niecałe 3 kilometry i wiedzie od rynku, przez ulicę Zamkową, 2. Pułku Strzelców Podhalańskich, Matejki, Kościuszki i 3. Maja.

Opłata startowa wynosi 10 zł, a cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Na mecie każdy zawodnik otrzyma ceramiczny medal ufundowany przez posła z Sanoka, Piotr Uruskiego.

Dodatkowo w ramach akcji, na sanockim rynku każdy chętny będzie mógł bezpłatnie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Partnerem akcji jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku.


WOŚP BIESZCZADY 2018: Sabała Bacała i Ortodox w PaniK

Bieszczadzki Sztab WOŚP zaprasza na punk’owy koncert do klubu PaniK w Sanoku, gdzie 13 stycznia, wystąpi Sabała Bacała i Orthodox. Początek koncertu o godzinie 19. Dochód z imprezy zasili konto WOŚP.

Sabała Bacała to rzeszowski zespół grający melodyjny punk rock. Pierwsze demo wydali w 2009 roku. Na koncie mają dwie studyjne płyty „Urodzeni w PRLu” i „W końcu!” oraz obecność na kilku polskich i europejskich składankach. Zagrali ponad 100 koncertów występując obok takich grup jak: Dezerter, Apteka, The Analogs, Kabanos, Dick4Dick, Cf98, Cela Nr 3, Blade Loki, The Bill, The Dreadnoughts, Wasted i wielu, wielu innych. Gościli na takich imprezach jak Cieszanów Rock Festiwal, Altefrest Pankowisko czy Rock Nad Sanem.

Oprócz Sabały Bacały wystąpi dębicki Ortodox i zespół niespodzianka z Sanoka. Koncert odbędzie się w ramach działań Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Klub PaniK, 2 Pułku Strzelców Podhalańskich 1, 38-500 Sanok
13 stycznia 2018
godz. 19
cena biletu 10 zł plus zbiórka do puszek WOŚP

materiały nadesłane

05-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)