REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Obiecano nam remont, i nic”. Magistrat zapewnia, że zrobi go w tym roku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkańcy ulicy Słowiczej w dzielnicy Olchowce kolejny raz interweniują w sprawie drogi dojazdowej do swoich posesji. – Wystarczy większy deszcz i droga nie nadaje się do niczego – mówią. – Obiecano nam remont. Urzędnicy deklarują różne rzeczy, a potem gdy sprawa ucichnie zapominają co mówili, a ludzie zostają pozostawieni sami sobie – ubolewają.

Blisko miesiąc temu mieszkańcy ulicy Słowiczej w dzielnicy Olchowce na kilka dni zostali pozbawieni dojazdu do swoich posesji. O sytuacji poinformowali nasz portal.

Na własny koszt utwardziliśmy nawierzchnię 17 tonami klińca. Ale co będzie dalej? Jak przetrwać do wiosny? – wówczas pytali. – Droga wygląda tragicznie. Można utonąć w tym błocie. Po roztopach i deszczach nie da się tamtędy przejechać. Proszę pomyśle co by było, gdyby karetka musiała tu dotrzeć? – zastanawiali się mieszkańcy.

d

Miesiąc temu miasto pomogło mieszkańcom i w najtrudniejszym miejscu ułożono płyty drogowe.

Z uwagi na to, że droga należy do miasta, o wyjaśnienia zwróciliśmy się do sanockiego magistratu. Wówczas wiceburmistrz Edward Olejko zapewniał, że pomogą w uporządkowaniu traktu. Podkreślał także, że ulica Słowicza jest nową drogą i musi czekać w kolejce na większe remonty.

Rzeczywiście pracownicy zdjęli  wierzchnią warstwę błota i ułożyli płyty drogowe w miejscu najbardziej kłopotliwym na tym odcinku. Zapewniono także mieszkańców, że dalsze prace będą możliwe wiosną, kiedy zrobi się sucho.

Deklarowano nam, że gdy tylko trochę obeschnie rozpocznie się „korytowanie” i utwardzanie drogi, by przy następnych, większych opadach był możliwy dojazd do naszych posesji. Mówiono, abyśmy byli cierpliwi, a we właściwym czasie rozpoczną się prace. Miało się to wydarzyć w połowie marca, ale do tej pory nic się nie dzieje. Mało tego, kiedy zapytaliśmy w urzędzie o sytuację usłyszeliśmy, że nikt nam nic nie obiecywał – bulwersują się mieszkańcy ulicy Słowiczej. – Potrzebujemy pomocy! Urzędnicy deklarują różne rzeczy, a potem gdy sprawa ucichnie zapominają co mówili, a ludzie zostają pozostawieni sami sobie – dodają.

a

Kiedy jest sucho to jest szansa, że przejadą tą drogą samochody, jednak po deszczu to istny horror.

Sytuację komentuje Jacek Gomułka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej urzędu miasta.

W ubiegłym tygodniu skończyliśmy przegląd wszystkich dróg miejskich – informuje. – Poprawa nawierzchni ulicy Słowiczej została ujęta w planach remontów bieżących dróg i będzie realizowana w tym roku w takim zakresie, na jaki pozwolą nam środki finansowe – kwituje naczelnik.

22-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)