REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Obiecano nam remont, i nic”. Magistrat zapewnia, że zrobi go w tym roku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkańcy ulicy Słowiczej w dzielnicy Olchowce kolejny raz interweniują w sprawie drogi dojazdowej do swoich posesji. – Wystarczy większy deszcz i droga nie nadaje się do niczego – mówią. – Obiecano nam remont. Urzędnicy deklarują różne rzeczy, a potem gdy sprawa ucichnie zapominają co mówili, a ludzie zostają pozostawieni sami sobie – ubolewają.

Blisko miesiąc temu mieszkańcy ulicy Słowiczej w dzielnicy Olchowce na kilka dni zostali pozbawieni dojazdu do swoich posesji. O sytuacji poinformowali nasz portal.

Na własny koszt utwardziliśmy nawierzchnię 17 tonami klińca. Ale co będzie dalej? Jak przetrwać do wiosny? – wówczas pytali. – Droga wygląda tragicznie. Można utonąć w tym błocie. Po roztopach i deszczach nie da się tamtędy przejechać. Proszę pomyśle co by było, gdyby karetka musiała tu dotrzeć? – zastanawiali się mieszkańcy.

d

Miesiąc temu miasto pomogło mieszkańcom i w najtrudniejszym miejscu ułożono płyty drogowe.

Z uwagi na to, że droga należy do miasta, o wyjaśnienia zwróciliśmy się do sanockiego magistratu. Wówczas wiceburmistrz Edward Olejko zapewniał, że pomogą w uporządkowaniu traktu. Podkreślał także, że ulica Słowicza jest nową drogą i musi czekać w kolejce na większe remonty.

Rzeczywiście pracownicy zdjęli  wierzchnią warstwę błota i ułożyli płyty drogowe w miejscu najbardziej kłopotliwym na tym odcinku. Zapewniono także mieszkańców, że dalsze prace będą możliwe wiosną, kiedy zrobi się sucho.

Deklarowano nam, że gdy tylko trochę obeschnie rozpocznie się „korytowanie” i utwardzanie drogi, by przy następnych, większych opadach był możliwy dojazd do naszych posesji. Mówiono, abyśmy byli cierpliwi, a we właściwym czasie rozpoczną się prace. Miało się to wydarzyć w połowie marca, ale do tej pory nic się nie dzieje. Mało tego, kiedy zapytaliśmy w urzędzie o sytuację usłyszeliśmy, że nikt nam nic nie obiecywał – bulwersują się mieszkańcy ulicy Słowiczej. – Potrzebujemy pomocy! Urzędnicy deklarują różne rzeczy, a potem gdy sprawa ucichnie zapominają co mówili, a ludzie zostają pozostawieni sami sobie – dodają.

a

Kiedy jest sucho to jest szansa, że przejadą tą drogą samochody, jednak po deszczu to istny horror.

Sytuację komentuje Jacek Gomułka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej urzędu miasta.

W ubiegłym tygodniu skończyliśmy przegląd wszystkich dróg miejskich – informuje. – Poprawa nawierzchni ulicy Słowiczej została ujęta w planach remontów bieżących dróg i będzie realizowana w tym roku w takim zakresie, na jaki pozwolą nam środki finansowe – kwituje naczelnik.

22-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)