REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Rzęch bez tablic rejestracyjnych i powietrza w oponach zajmuje tylko miejsce parkingowe”. Mieszkańcy ul. Kiczury są zbulwersowani (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ul. Kiczury przy drodze stoi samochód dostawczy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że pojazd  od dłuższego czasu zajmuje miejsce parkingowe, nie ma powietrza w oponach ani tablic rejestracyjnych i nikt go nie używa. – Mieszkańców zaczyna to irytować – pisze jeden z naszych Czytelników.

Mam takie spostrzeżenie, które zaczyna bulwersować wielu mieszkańców. Chodzi mianowicie o pojazd pozostawiony na ulicy Kiczury, na wysokości bloku mieszkalnego nr 14. Stoi takie dziwo już od dawna, bez powietrza w oponach, bez tablic rejestracyjnych. Utrudnia przejazd i parkowanie, ludzie w tym miejscu mijają się na szerokość lusterek. Jest to duże utrudnienie – podkreśla Internauta.

Mieszkańcy powoli się irytują, bo jak wiadomo w mieście z miejscami parkingowymi jest krucho.

W mieście za parkowanie pojazdów wszędzie się płaci. Brakuje ich też pod blokami, a ten rzęch stoi i nikt się nim nie interesuje. Gdyby właściciel usunął niesprawny pojazd, znalazłoby się miejsce dla potrzebujących. Może ktoś w końcu się upomni o pozostawiony „majątek”? – dodaje Czytelnik.

6

Zwróciliśmy się do straży miejskiej z pytaniem, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Namierzyliśmy właściciela pojazdu i wysłaliśmy pismo, które obliguje go do usunięcia samochodu – wyjaśnia insp. Krzysztof Muszyński z sanockiej straży miejskiej.

Zazwyczaj w takich sytuacjach właściciele mają co najmniej dwa tygodnie, aby zrealizować wezwanie do usunięcia pojazdu. Jednak każdy przypadek jest inny, zdarza się, że przedłużamy ten okres do trzech, a nawet czterech tygodni, z uwagi na różne zdarzenia losowe – precyzuje inspektor.

Podkreśla także, że w razie zbagatelizowania wezwania, pojazd zostanie odholowany na koszt właściciela. Jedno jest pewne, do końca maja zniknie z Kiczury.

4

11-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)