REKLAMA
REKLAMA

Janusz Baszak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komisji Finansowo-Gospodarczej

SANOK / PODKARPACIE. Janusz Baszak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komisji Finansowo-Gospodarczej. Przyczyną podjęcia takiej decyzji mają być względy prywatne. Podczas najbliższej sesji przekonamy się czy radni poprą osobistą decyzję przewodniczącego.

Tomasz Sokołowski

4

Janusz Baszak – przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej Rady Miasta Sanoka

Janusz Baszak jako szef banku i doświadczony samorządowiec, dla wielu był znakomitym i naturalnym kandydatem na przewodniczącego Komisji Finansowo-Gospodarczej. Zyskał zaufanie radnych i kierował pracami jednej z najważniejszych komisji od początku kadencji. Jak się jednak okazuje, w najbliższych dniach, konieczne będzie znalezienie następcy, ponieważ radny Baszak złożył na ręce przewodniczącego Rady Miasta Sanoka Zbigniewa Daszyka rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 stycznia.

W piśmie złożonym w biurze rady napisałem wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat. Proszę kontaktować się z biurem rady – mówi Janusz Baszak, radny Rady Miasta Sanoka i przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej.

Jako przyczynę złożenia rezygnacji, przewodniczący podał względy osobiste – wyjaśnia Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka.

„Dziękuję za owocną współpracę w okresie od początku kadencji do dnia dzisiejszego panu przewodniczącemu, pracownikom biura rady oraz członkom Komisji Finansowo-Gospodarczej” – czytamy w piśmie.

Janusz Baszak zrezygnował nie tylko z pełnienia funkcji przewodniczącego komisji finansowej, ale również w ogóle z członkostwa w pracach tej komórki. Jednocześnie, radny wyraził chęć zaangażowania się w działalność Komisji Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego.

Aby odwołanie przewodniczącego komisji stało się skuteczne, rada będzie musiała zagłosować za podjęciem stosownej uchwały. Punkty dotyczące zmian w składzie komisji zapisano w porządku obrad najbliższej sesji.

Jak udało nam się dowiedzieć, niewykluczone, że rezygnację z członkostwa w pracach komisji złożą kolejne osoby. Jednak wynika to jedynie z faktu, że aktualnie pracują one w trzech lub czterech komisjach i na poszczególnych posiedzeniach stykają się z tymi samymi tematami. Przypomnijmy, ze zgodnie ze statutem Rady Miasta Sanoka, każdy radny musi przynależeć do co najmniej dwóch komisji.

Najbliższa sesja Rady Miasta Sanoka odbędzie się 16 lutego o godzinie 14:00. Piszemy o niej tutaj: SESJA W MIEŚCIE: O drogach i zmianach w oświacie. Jeśli radni przegłosują odwołanie Janusza Baszaka, jego następcę poznamy na kolejnym posiedzeniu.

13-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)