REKLAMA
REKLAMA

Janusz Baszak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komisji Finansowo-Gospodarczej

SANOK / PODKARPACIE. Janusz Baszak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komisji Finansowo-Gospodarczej. Przyczyną podjęcia takiej decyzji mają być względy prywatne. Podczas najbliższej sesji przekonamy się czy radni poprą osobistą decyzję przewodniczącego.

Tomasz Sokołowski

4

Janusz Baszak – przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej Rady Miasta Sanoka

Janusz Baszak jako szef banku i doświadczony samorządowiec, dla wielu był znakomitym i naturalnym kandydatem na przewodniczącego Komisji Finansowo-Gospodarczej. Zyskał zaufanie radnych i kierował pracami jednej z najważniejszych komisji od początku kadencji. Jak się jednak okazuje, w najbliższych dniach, konieczne będzie znalezienie następcy, ponieważ radny Baszak złożył na ręce przewodniczącego Rady Miasta Sanoka Zbigniewa Daszyka rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 stycznia.

W piśmie złożonym w biurze rady napisałem wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat. Proszę kontaktować się z biurem rady – mówi Janusz Baszak, radny Rady Miasta Sanoka i przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej.

Jako przyczynę złożenia rezygnacji, przewodniczący podał względy osobiste – wyjaśnia Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka.

„Dziękuję za owocną współpracę w okresie od początku kadencji do dnia dzisiejszego panu przewodniczącemu, pracownikom biura rady oraz członkom Komisji Finansowo-Gospodarczej” – czytamy w piśmie.

Janusz Baszak zrezygnował nie tylko z pełnienia funkcji przewodniczącego komisji finansowej, ale również w ogóle z członkostwa w pracach tej komórki. Jednocześnie, radny wyraził chęć zaangażowania się w działalność Komisji Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego.

Aby odwołanie przewodniczącego komisji stało się skuteczne, rada będzie musiała zagłosować za podjęciem stosownej uchwały. Punkty dotyczące zmian w składzie komisji zapisano w porządku obrad najbliższej sesji.

Jak udało nam się dowiedzieć, niewykluczone, że rezygnację z członkostwa w pracach komisji złożą kolejne osoby. Jednak wynika to jedynie z faktu, że aktualnie pracują one w trzech lub czterech komisjach i na poszczególnych posiedzeniach stykają się z tymi samymi tematami. Przypomnijmy, ze zgodnie ze statutem Rady Miasta Sanoka, każdy radny musi przynależeć do co najmniej dwóch komisji.

Najbliższa sesja Rady Miasta Sanoka odbędzie się 16 lutego o godzinie 14:00. Piszemy o niej tutaj: SESJA W MIEŚCIE: O drogach i zmianach w oświacie. Jeśli radni przegłosują odwołanie Janusza Baszaka, jego następcę poznamy na kolejnym posiedzeniu.

13-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)