REKLAMA
REKLAMA

Kontrowersyjna wysepka zniknęła z Królowej Bony. Po remoncie wróci (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadza w różnych częściach miasta remonty. Ku końcowi zmierzają prace na Królowej Bony oraz na Olchowcach. Z początkiem listopada jedną z głównych arterii miasta kierowcy pojadą tak, jak do tej pory.

Kierowcy i mieszkańcy Sanoka zastanawiali się, czy po zakończonych pracach remontowych, na ulicy Królowej Bony, ponownie pojawi się wysepka. Spekulowano co do nowej organizacji ruchu. Bartosz Wysocki, z biura prasowego GDDKiA w Rzeszowie, rozwiewa wszelkie wątpliwości.

– W związku z prowadzonymi pracami konieczne było tymczasowe usunięcie wyspy środkowej oraz sygnalizatora pośredniego. Wszystkie te elementy zostaną jednak odtworzone po zakończeniu remontu, który potrwa do końca października br. – informuje rzecznik.

Do tego czasu zarówno pieszych jak i kierowców obowiązują ogólne przepisy o ruchu drogowym. Wysepka natomiast umożliwia bezpieczny wjazd i wyjazd z kompleksu Areny w Sanoku – dodaje.

Warto dodać, że drogowcy pracują także na ulicy Przemyskiej, w dzielnicy Olchowce. Tam z kolei prowadzony jest remont chodnika na długości 1,2 km.

Prace powinny zakończyć się w listopadzie br. Ich koszt to około 1,5 mln zł. W tym miejscu zostanie również wykonana nowa nawierzchnia – precyzuje Bartosz Wysocki.

Przypomnijmy, że prace na drogach i mostach trwają również na trasie między Sanokiem a Zagórzem. Już dzisiaj kierowcy jada tamtędy nowa, dwukilometrowa nakładką. W dalszym ciągu trwa też remont mostu nad Sanoczkiem.


17-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)