REKLAMA
REKLAMA

„Nic do oclenia” a w dachu ponad 2 tys. paczek papierosów. Za przewóz kontrabandy Rumun miał dostać 5 tys. euro (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt 2220 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabandę próbował przewieźć przez Polskę do Niemiec 47-letni ob. Rumunii.

Do przekroczenia granicy 47-letni kierowca (ob. Rumunii) wybrał pas „nic do oclenia”, skąd skierowany został przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej do szczegółowej kontroli.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli, że dach kontrolowanego busa został przerobiony i ukryto w nim nielegalne papierosy. Dojście do skrytek było możliwe dopiero po całkowitym demontażu tapicerki tej części pojazdu. Wraz z kierowcą, który przyznał się do przemytu, podróżowało także ośmiu obywateli Mołdawii.

Najprawdopodobniej nielegalny towar miał trafić do Niemiec, dokąd podróżowali mężczyźni. Za usługę przewozu kontrabandy kierowca miał otrzymać 5 tys. euro.

Przeciwko sprawcy wszczęte zostało postępowanie karne-skarbowe, do którego zatrzymano nie tylko papierosy, ale także przerobiony do przemytu samochód.

fot.-Służba-Celno-Skarbowa-KAS

zdjęcie poglądowe, KAS

 

źródło: KAS

18-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)