REKLAMA
REKLAMA

Rowerowe ściganie na śniegu. I Mikołajowy Wyścig MTB XC w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 10 grudnia odbył się Pierwszy Mikołajowy Wyścig MTB XC w Sanoku. Organizatorem była grupa SWR Sanok – Sanoccy Wariaci Rowerowi.

Na starcie zawodów stanęło kilkunastu pasjonatów kolarstwa górskiego nie tylko z Sanoka, lecz także z innych części Podkarpacia min. Jasła i Dębicy. Zawodnicy mieli do pokonania 6 okrążeń, każde o długości ok. 2 km. Trasa była wyznaczona na zboczu Białej Góry, powyżej Królewskiej Studni.

Organizatorzy zadbali o odpowiedni poziom trudności wyścigu. Strome podjazdy, dużo ostrych zakrętów oraz szybkie, techniczne zjazdy bardzo podobały się zawodnikom i stanowiły dla nich nie lada wyzwanie, szczególnie w zimowych warunkach.

Na zmęczonych zawodników czekał pyszny ciepły posiłek w Dworku Sanockim, w którym także odbyła się dekoracja uczestników.

Zawody wygrał Krystian Nawój (Roweromania Sanok). Dalsze miejsca zajęli kolejno:
2. Jakub Rusin (Dębica)
3. Mateusz Wawrzyński (Sanok)
4. Piotr Gryzło (Jasło)
5. Hubert Jakubowski (Sanok)
6. Mariusz Przybyła (Sanok)

Laureaci otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Po udanej pierwszej edycji zawodów organizatorzy są już myślami przy następnej, która odbędzie się za rok lub wcześniej – latem, licząc na jeszcze większą frekwencję wśród zawodników jak i kibiców kolarstwa.

materiały nadesłane

12-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)