REKLAMA
REKLAMA

W Brzozowie woda jest już czysta. System powiadamiania sms wdrażany jest z oporami

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Brzozowie w wodzie nie ma już bakterii wywołującej zgorzel gazową, ale mieszkańcy mają obiekcje co do postępowania Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Dorota Mękarska

W próbce wody pobranej 5 czerwca wykryto nieznaczną obecność bakterii wywołującej zgorzel gazową. Natychmiast zamknięto wodociąg.

Na ujęciu cały czas woda była czysta – podkreśla Tomasz Zubel, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzozowie. – Natomiast śladowe ilości bakterii stwierdzono w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ul. Tysiąclecia w Brzozowie. Tam jest w tej chwili budowana sala gimnastyczna. W użyciu jest ciężki sprzęt. Najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia się wodociągu i do skażenia.

Zanieczyszczenie stwierdzono w dniu 6 czerwca, natomiast 8 czerwca wydano komunikat, że woda nadaje się już do spożycia.

Choć przerwa w dostawie wody trwała krótko, zdarzenie wywołało słowa krytyki.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie truje ludzi – pisze do nas zbulwersowany czytelnik, alarmujący, że każdorazowo skażenia wody jest ogłaszane tylko na stronie internetowej tejże firmy, a przecież mieszkańcy nie mają obowiązku sprawdzać ją codziennie. Nie wszyscy dysponują też komputerami.

Nasz Czytelnik dodaje, że w ostateczności, gdy zrobi się z tego afera, powiadamiane są środki masowego przekazu.

W dniu 6 czerwca, niestety cały czas spożywaliśmy skażoną wodę, ja i moja rodzina, żyjąc w błogiej nieświadomości. Taka sytuacja jest za każdym razem a wystarczyłoby wysłać jakiś samochód z urządzeniem nagłaśniającym – zauważa mężczyzna.

Prezes Zubel informuje, że PGK jest w trakcie uruchamiania systemu powiadamiania sms, gdyż jest to w chwili obecnej najbardziej efektywny sposób zawiadamiania mieszkańców o takich zdarzeniach.

Rozesłaliśmy masę deklaracji, a wróciły ich śladowe ilości – podkreśla. – Mieszkańcy bardzo opornie wyrażają zgody na przetworzenie swoich danych osobowych, czyli numeru telefonu.

toddler-hand-1893255_960_720

08-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)