REKLAMA
REKLAMA

Wypoczynek nad Jeziorem Sieniawskim to czysta przyjemność. Potrafisz zadbać o bezpieczeństwo? Policjanci, strażnicy miejscy i strażacy ochotnicy w akcji (ZDJĘCIA)

SANOK, REGION / PODKARPACIE. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Posterunku Policji w Besku wspólnie ze Strażą Miejską z Rymanowa oraz strażakami z OSP Jaćmierz prowadzili działania patrolowo-informacyjne na akwenie wodnym Sieniawa.

W miniony poniedziałek policjanci Posterunku Policji w Besku, wspólnie ze strażnikami miejskimi z Rymanowa oraz strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu przy wykorzystaniu ich łodzi, patrolowali Jezioro Sieniawskie.

303-138516

Zbiornik wodny ma powierzchnię prawie 1,3 km kw i położony jest na pograniczu dwóch powiatów sanockiego i krośnieńskiego.
Wspólne działania służb miały na celu informowanie osób przebywające nad jeziorem, jak należy zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku nad wodą.

303-138515

Napotkanym osobom zostały wręczone ulotki informacyjne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w których zawarte zostały krótkie informacje, jak wybrać bezpieczne kąpielisko, co oznaczają znaki umieszczane przy wodzie oraz jaka odpowiedzialność prawna wiąże się z niewłaściwym zachowaniem nad wodą.

Kolejne takie działania promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą, w tym przypadku Jeziora Sieniawskiego, planowane są na 20 sierpnia 2017 r.

303-138513

Ogólnopolska akcja pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objęta jest honorowym patronem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło: KPP Sanok

17-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)