REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: Przekazano kluczyki do nowiutkich SANCITY 12LF. Autobusy z Sanoka wyjadą na rzeszowskie drogi (ZDJĘCIA)

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. na parkingu przy hali na Podpromiu w Rzeszowie miało miejsce uroczyste przekazanie dostarczonych w marcu br. autobusów AUTOSAN przeznaczonych dla rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Prezes AUTOSAN sp. z o.o. Michał Stachura oficjalnie wręczył kluczyki do dziesięciu nowych SANCITY 12LF prezydentowi Miasta Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi.

Prezes Stachura wyraził przekonanie, że miasto Rzeszów dokonało słusznego wyboru stawiając na autobusy z Sanoka. Podziękował prezydentowi Ferencowi za wsparcie udzielone polskiemu biznesowi i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku AUTOSAN będzie miał szansę na dostarczenie większej ilości autobusów do stolicy Podkarpacia, w tym autobusów z napędem elektrycznym.

Prezydent Ferenc z kolei pochwalił spółkę za rozwój i przeprowadzone zmiany, a także za oferowane, nowoczesne pojazdy. Zapewnił, że Rzeszów dba o czyste powietrze w mieście i stawia jedynie na ekologiczne środki transportu.

Na zakończenie uroczystości cała dziesiątka autobusów z bocianem, które naprawdę pięknie prezentowały się w wiosennym słońcu, została poświęcona. Prezes MPK Rzeszów Marek Filip żartobliwie zapytany czy dzięki temu będą bardziej odporne na stłuczki również z uśmiechem wyraził właśnie taką nadzieję.

Serdecznie gratuluję Autosanowi kolejnego zrealizowanego kontraktu. To niezwykle ważne, że autobusy z Sanoka będą jeździły w stolicy województwa, w mieście, które ostatnimi laty niesamowicie się rozwija, tak jak i nasza fabryka, która wypełnia swój portfel zamówień. Widać z perspektywy czasu, że decyzja rządu Beaty Szydło o zakupie Autosanu przez Polską Grupę Zbrojeniową, była dobrym krokiem, ważnym dla rozwoju regionu – podkreśla poseł Piotr Uruski.

Clipboard01

Jak podkreśla poseł Piotr Uruski, przez ostatnie dwa lata od zakupu Autosanu przez PGZ wiele się zmieniło, na dobre

Pozostaje życzyć wszystkim pasażerom wygodnego i bezpiecznego podróżowania, a kierowcom szerokiej drogi i bezawaryjnej jazdy!

źródło: autosan.pl/ red.

foto: Polskie Radio Rzeszów/red.

12-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)