REKLAMA
REKLAMA

Awans Polski na mistrzostwa świata! Dwie bramki sanoczanina w debiucie (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Reprezentacja Polski seniorów w unihokeju uzyskała awans do mistrzostw świata, które odbędą się w tym roku w Pradze. Nie było łatwo. Losy naszej kadry ważyły się do ostatnich minut. Ostatecznie, w swojej grupie biało-czerwoni zajęli 3. miejsce wyprzedzając Holandię, Belgię i Lichtenstein, ustępując Estonii i Finlandii. We wszystkich meczach zagrał debiutujący w reprezentacji zawodnik Wilków Sanok Jakub Sujkowski. 20-latek strzelił dwa gole i otrzymał statuetkę MVP za mecz z mistrzami świata.

Dla Polaków, eliminacje do mistrzostw świata, które odbędą się w tym roku w Pradze nie należały do najłatwiejszych. Dość powiedzieć, że biało-czerwoni rozegrali 5 spotkań, a o awansie zadecydowała ostatnia bramka naszej kadry, strzelona przez niezawodnego Mateusza Antoniaka na zaledwie 5 minut przed syreną kończącą ostatni pojedynek z Holandią. Polska awansowała z 3. miejsca. Na taki wynik złożyły się 3 zwycięstwa (z Belgią 9:2, Lichtensteinem 10:1 i Holandią 6:2). Nasza drużyna nie dała rady najlepszej ekipie globu (Finlandia 1:13) oraz minimalnie przegrała z Estonią (4:5).

We wszystkich meczach, na parkiecie zobaczyliśmy sanoczanina, wychowanka Wilków Sanok Jakuba Sujkowskiego. Debiutujący w reprezentacji 20-latek zanotował dwa trafienia (z Finlandią i Lichtensteinem). Został wybrany najlepszym zawodnikiem biało-czerwonych w starciu z Suomi. Na ławce kar przesiedział 2 minuty.

To nie jedyny sanocki akcent podczas eliminacji rozgrywanych w stolicy Estonii Tallinie. Od niedawna menedżerem kadry jest pochodzący z grodu Grzegorza Michał Karski.

Wyniki reprezentacji Polski:

Polska – Finlandia 1:13
Polska – Belgia 9:2
Polska – Lichtenstein 10:1
Polska – Estonia 4:5
Polska – Holandia 6:2

1Michał Karski i Jakub Sujkowski. Sanoczanie na eliminacjach do mistrzostw świata w Estonii

05-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)