REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZARSZYN: Jubileuszowa Wystawa Wielkanocna. Pachnące stoły pełne dobrego jadła i cudownych, świątecznych ozdób (ZDJĘCIA)

POSADA ZARSZYŃSKA / PODKARPACIE. W dniach 18-19 marca 2018 r. w Posadzie Zarszyńskiej odbyła się XV Wystawa Wielkanocna zorganizowana przez wójta gminy Zarszyn i Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Zarszyńskiej. Na tegoroczną wystawę zgłosiło się 31 wystawców, którzy prezentowali ozdoby świąteczne, pisanki i stroiki, jak również pachnące smakołyki.

W wystawie udział wzięli: 1. Koło Gospodyń Wiejskich w Zarszynie 2. Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Zarszyńskiej 3. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Gniewoszanki” w Nowosielcach 4. Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Jaćmierskiej 5. Koło Gospodyń Wiejskich w Jaćmierzu Przedmieście 6. Koło Gospodyń Wiejskich w Pielni 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Jaćmierzu 8. KGW Odrzechowa 9. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach (Wiesława Wojciechowska) 10. Szkoła Podstawowa w Nowosielcach 11. Szkoła Podstawowa w Odrzechowej 12. Szkoła Podstawowa w Pielni 13. Szkoła Podstawowa w Długiem 14. Szkoła Podstawowa w Bażanówce 15. Szkoła Podstawowa w Zarszynie 16. Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu 17. Rada Rodziców w Jaćmierzu 18. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Kobiet Gminy Zarszyn 19. Dzienny Dom „Senior+” 20. Klub Seniora w Długiem 21. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pastwiska 22. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju wsi Odrzechowa 23. Stowarzyszenie „Inicjatywa” 24. Niepubliczne Przedszkole Bociek 25. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z niepełnosprawnością intelektualną w Rymanowie 26. Karolina Wanielista 27. Magdalena Biodrowicz 28. Alina Wójcicka 29. Agnieszka Litwin 30. Małgorzata Łożańska – Tarnawka 31. Mariola Beniak – Galant.

XV Wystawę Wielkanocną poprowadziła Bogumiła Bętkowska – kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy, która wprowadziła wszystkich zebranych w tematykę Świąt Wielkiej Nocy a także związanych z nią zwyczajów i obrzędów. Przewodnicząca KGW w Posadzie Zarszyńskiej Bogumiła Głuszyk powitała wszystkich zebranych wierszem, a w dalszej części usłyszeliśmy pieśni wielkopostne w wykonaniu grupy śpiewaczej w Posadzie Zarszyńskiej. Kolejna inscenizacja została przedstawiona przez uczniów Szkoły Podstawowej. Występ dzieci opowiadał o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą. Przedstawienie opracowały Elżbieta Matuszek i Małgorzata Gibczyńska. Publiczność nagrodziła wszystkie występy gromkimi brawami. Wójt Gminy Zarszyn  Andrzej Betlej podziękował wszystkim wystawcom oraz złożył wszystkim zebranym życzenia wielkanocne natomiast ks. Zdzisław Babiarz i ks. Krzysztof Rygiel odmówili modlitwę i dokonali poświęcenia pokarmów. Wszystkim wystawcom wręczono podziękowania i drobne upominki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

źródło: UG Zarszyn

19-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)