REKLAMA
REKLAMA

Impreza z okazji Dnia Dziecka w Prusieku. „W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!” (ZDJĘCIA)

PRUSIEK / PODKARPACIE. „W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Prusieku odbyła się impreza szkolna zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w niej udział blisko 100 dzieci ze szkoły, „zerówki” i punktu przedszkolnego w Prusieka. Uroczystość miała charakter sportowo-rekreacyjny.


Dodatkowym atutem imprezy okazała się wyśmienita słoneczna pogoda, ponieważ zdecydowana większość atrakcji miała miejsce w plenerze. Nauczyciele i rodzice zadbali o przygotowanie konkurencji sportowych, artystycznych oraz zabaw.

Ogromne emocje wzbudził turniej piłki nożnej, który przebiegał w atmosferze fair-play. Drużyna każdej z klas mogła popróbować swoich sił na miejscowym „orliku”, w meczach sędziowanych przez nauczycieli wfu. Nie mniej emocjonalnie uczniowie rywalizowali w biegach klasowych i turnieju rzutów karnych o Puchar Księdza Leszka, w którym na bramce stanął sam ksiądz proboszcz.

Uczestnicy, swoje zdolności artystyczne, mogli zaprezentować w konkursie w rysowaniu kredą po asfalcie, a najlepsi rowerzyści pokazali swe umiejętności w zawodach rowerowych. Miłośnicy bajek sprawdzali wiedzę w „Baśniowych kalamburach”, a inni bawili się z chustą animacyjną.

W przerwach między zabawami wszyscy uczestnicy otrzymali napoje, posiłki i lody, mieli także okazję pomalować swoją twarz specjalnymi farbami i „zmierzyć się” z ogromnymi bańkami mydlanymi tworzonymi przez klauna imprezy, w którego wcielił się jeden z rodziców.

Wisienką na torcie był pokaz pojazdów ratunkowych. Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebieszczanach, Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Powiatowej Komendy Policji w Sanoku i Firmy Handlowo Usługowej „San-Glass” Andrzej Skulich uczniowie mogli z bliska obejrzeć strażackie wozy bojowe, radiowóz policyjny i samochód pomocy drogowej. Przy współudziale służb sprawnie przeprowadzono pozorowaną akcję ratunkową z wykorzystaniem samochodu powypadkowego. Ogromnym zainteresowaniem uczestników cieszył się przejazd quadem strażackim i samochodem pomocy drogowej.

Każdy z uczestników imprezy otrzymał słodycze i upominek, a zwycięzców poszczególnych konkurencji obdarowano dyplomami i nagrodami, wręczanymi na specjalnie przygotowanym podium.

Wszyscy uczestnicy z ogromną satysfakcją wrócili do domów.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Sanok.

źródło: materiały nadesłane

07-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)