REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Zdemontowano ogrodzenie przy krajówce. „Czy nie będzie pokusy, aby przebiec przez czteropasmówkę?”

SANOK / PODKARPACIE. Nasi Czytelnicy są zaniepokojeni pracami wzdłuż ulicy Królowej Bony. Mianowicie zostało zdemontowane ogrodzenie, oddzielające chodnik od „krajówki”. – Przecież będzie niebezpiecznie! Zawsze znajdzie się ktoś, kto skusi się przebiec przez „czteropasmówkę” w niedozwolonym miejscu – pisze Internauta.

Problem ten zgłaszało kilku naszych Czytelników.

A co będzie jeśli dziecko wbiegnie na jezdnię? A i nie jeden dorosły skusi się, aby przejść na drugą stronę w niedozwolonym miejscu – pisze pani Irena.

Wygląda na to, że nie wszyscy mieszkańcy się z tym zgadzają, cześć postulowała, aby usunąć bramki odgradzające.

Zapytaliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czy demontaż ogrodzenia związany jest może z jego odnową, czy nie wróci już ono w swoje dawne miejsce.

Wygrodzenie na ul. Królowej Bony w Sanoku zostało zdemontowane na wniosek mieszkańców oraz ze względów estetycznych (bardzo zły stan techniczny). Decyzja o nie odnawianiu wygrodzenia i przeznaczeniu środków finansowych na inny cel poparta została faktem, iż wygrodzenie było ustawione jedynie na krótkim kilkusetmetrowym odcinku, podczas gdy cały ciąg uliczny mający długość kilka kilometrów i przekrój 4-pasmowy takich wygrodzeń nie posiada – informuje Joanna Rarus, specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Tym samym to już pewne, że barierki nie wrócą.

Odnosząc się jednocześnie do obaw czytelników, że piesi będą przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mogę jedynie apelować do pieszych o rozwagę i przypomnieć, że przechodzenie na drugą stronę jezdni powinno odbywać się w miejscu wyznaczonym i dozwolonym – podsumowuje rzecznik.

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)