REKLAMA
REKLAMA

Sanocki sygnał poparcia dla protestujących w Sejmie. „Nie godzimy się na takie traktowanie niepełnosprawnych” (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Na Rynku w Sanoku odbyło się krótkie spotkanie z udziałem około 30 osób, które swoją obecnością włączyły się w spontaniczną akcję poparcia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, od 34 dni protestujących w Sejmie. – Zamiast rozmowy, rząd rozpętuje wobec nich kampanię pogardy i zaszczuwania. Nie godzimy się na takie traktowanie niepełnosprawnych – mówiła organizatorka wydarzenia.

W trakcie wystąpienia, organizatorzy przypomnieli o funkcjonowaniu w Sanoku Powiatowego Centrum Wolontariatu, założonego przez Czesławę Kurasz. – Tworzą go ludzie pełni dobroci, pasji i nieocenionej motywacji, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi – powiedziała Miranda Korzeniowska, organizatorka spotkania na Rynku, którego celem było przekazanie do Warszawy gestu solidarności z protestującymi od ponad miesiąca niepełnosprawnymi. Zaapelowano do sanoczan o realne wsparcie w działaniach podejmowanych przez PCW. – Każda pomoc jest cenna – dodała.

Podczas spotkania można było podpisać petycję o wdrożenie konwencji ONZ o prawa osób z niepełnosprawnościami.

Na koniec głos zabrał Adrian Jasiński, mieszkaniec Sanoka. Mówił o barierach i realiach życia osób niepełnosprawnych. – Chciałbym, aby osoby niepełnosprawne były godnie traktowane przez państwo.

Więcej w materiale video.

RETRANSMISJA ZE SPOTKANIA NA RYNKU W SANOKU

„Solidarni z rodzicami osób niepełnosprawnych”

22-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)