REKLAMA
Życzenia P. Uruski

SZPITAL BRZOZÓW: ,,Pluje się na mnie za ponad 14 lat poświęcenia”- komentarz Antoniego Kolbucha (AUDIO)

SZPITAL BRZOZÓW: ,,Pluje się na mnie za ponad 14 lat poświęcenia”- komentarz Antoniego Kolbucha (AUDIO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Jednogłośną decyzją Zarządu Powiatu Brzozowskiego został odwołany dyrektor szpitala. Zapraszamy do wysłuchania komentarza Antoniego Kolbucha.

 

Sprostowanie

Wydatki inwestycyjne w okresie pełnienia przez Antoniego Kolbucha funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie oraz Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego wyniosły około 160 milionów złotych.

 foto nagłówek: archiwum Brzozow24.pl


Oświadczenie zarządu powiatu brzozowskiego

Zarząd Powiatu Brzozowskiego odwołał Antoniego Kolbucha z funkcji Dyrektora Szpitala po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej Szpitala, która w 10 osobowym składzie podjęła jednomyślnie uchwałę popierającą wniosek Zarządu. Powodem odwołania było niepodejmowanie działań naprawczych (mimo wielokrotnych zaleceń) w związku z radykalnie pogarszającą się sytuacją finansową Szpitala, aż do utraty płynności finansowej włącznie. Szpital ma bardzo poważne problemy z regulowaniem zobowiązań, mimo zaciągnięcia w tym celu kredytów w kwocie 19 mln złotych. Zmuszony jest do zaciągania kolejnych zobowiązań finansowych na spłatę już istniejących bez możliwości zaciągnięcia kolejnego kredytu, gdyż utracił zdolność kredytową. Stopa zadłużenia sięgnęła 102,5 % przy bezpiecznym poziomie do 50%. Narastały również zobowiązania wymagalne do poziomu 22 mln zł. W 2016 r. Zarząd Powiatu – zaniepokojony ostrzeżeniami biegłych rewidentów badających sprawozdania finansowe Szpitala – zlecił zewnętrznej firmie konsultingowej opracowanie wariantowego programu naprawczego, który został przekazany Dyrektorowi Szpitala do realizacji. Rada Powiatu wyraziła ponadto zgodę na zaciągnięcie kredytu w kwocie 12 mln zł na wsparcie działań restrukturyzacyjnych i pozostawiono Dyrektorowi pełną swobodę w wyborze działań naprawczych. Niestety Dyrektor nie podjął żadnych działań co doprowadziło do obecnej sytuacji.

Podjęta po raz kolejny przez Zarząd Powiatu – na początku czerwca – uchwała zmierzająca do rozwiązania problemu zadłużenia nie spotkała się również z odpowiednią reakcją Pana Dyrektora. Zaznaczyć należy również, że Dyrektor Szpitala nie ponosi żadnej materialno-prawnej odpowiedzialności za doprowadzenie Szpitala do niewypłacalności. Odpowiedzialność ta – łącznie ze skutkami finansowymi – spada na samorząd powiatowy. W tej sytuacji Zarząd Powiatu, w poczuciu odpowiedzialności za ustawowy obowiązek zapewnienia mieszkańcom Powiatu odpowiedniej opieki medycznej i przeciwdziałając ewentualnym skutkom pogłębiania się tej sytuacji dla pracowników Szpitala – zmuszony został do podjęcia, tej z pewnością trudnej decyzji.

nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RADNY SEJMIKU WOJEWÓDZTWA: „Cierpią na tym pacjenci. To zła strona tego konfliktu” (VIDEO)

17-07-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Tadeusz z Dydni2018-07-17 07:44:27
0 0
Dlaczego jako mieszkancy powiatu brzozowskiego tak mało wiedzieliśmy o tym co dzieje sie w szpitalu w Brzozowie?
Wacława2018-07-17 07:45:41
0 0
Sanoczanie i esanok niech zainteresuje sie tym co się dzieje w szpitalu w Brzozowie i tym za co odpowiada starosta Krawczyk bo nawet radni tego nie wiedzą
niezła jazda2018-07-17 07:52:03
0 0
Burmistrz Pióro oferował pracę Panu Kolbuchowi?
ogniomistrz2018-07-17 07:57:19
0 0
Sanoczanie i inne portale jak ten niech zainteresuje sie tym czy ten portal nie korzystał z pieniędzy samorządowych z tak zwanych pieniędzy na promocję ,miasta , gminy , powiatu .
Wiesia2018-07-17 08:49:21
0 0
To też bardzo interesujące panie Wacław ie jest :) Dostrzega Pan w tym jakąś tajemnice?
XXX2018-07-17 10:44:10
0 0
Jak brzmi przysłowie "...zrobił swoje teraz musi odejść".Wystarczy popatrzeć jakich inwestycji dokonał Pan Kolbuch i ocenić jego pracę ile wysiłku intelektualnego i wiedzy realizacja tych inwestycji wymagała ,które będą na pokolenia Bardzo przykre jest to ,że tak się ludzi traktuje i to swoich "DOBREJ ZMIANY"Nie popieram władzy PiS ,ale to miejsce napewne zajmie SWÓJ ,ktoś wyżej postawiony w hierarhii PiS.Panie dyr. bardzo mi przykro ,pozdrawiam Z...
DT2018-07-17 12:18:19
0 0
Do T z dydni; Pan nie wiedział o sytuacji w szpitalu w Brzozowie ,audyt biegłych był omawiany i zatwierdzany przez Rade Powiatu .o całej sytuacji była mowa na esanok w ubiegłym roku i obecnym po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego.Chyba nie wiesz o czym mowa ,bo takie informacje interesują profesjonalistów.Myślę ,że powodem odwołania Pana dyr. jest intratne stanowisko na gotowym dla kogoś z DOBREJ ZMIANY ,dyr,to dla nich płotka tu szykowana jest "gruba ryba"
Mieszkaniec2018-07-18 15:25:53
0 0
Mieszkancy Powiatu Brzozowskiego dopiero sie dowiaduja, a niech sie dowiedza co w gminie sie dzieje to dopiero bedzie.....
qts2018-07-19 19:42:26
0 0
Pan Kolbuch przejął szpital w dobrej kondycji finansowej,dzisiaj zadłużenie wymagalne 22mln a dług całkowity 102 proc. wartości księgowej szpiala.Pracował za 14 tys. miesięcznie plus premie 40000 za dokonania.I tyle komentarza,na pewno znajdzie nowego pracodawcę.
rodzinka2018-07-22 18:48:29
0 0
Szpital przejął w dobrej kontycji finansowej , inne były czasy nie było pieniedzy unijnych a doczego doprowadził do upadłości i obsadzenia swojej Rodziny i wszystkich pocypotków , niszczył okoliczne szpitale dając lekarzom wysokie pobory, dobrych pracowników uczciwych niszczył , chwalił się tylko ze tylko on pracuje a inni to nieroby, Gdy ktoś z tym człowiekem pracował to dobrze wie co on znaczy.Nikt go nie żałuje , bo nie ma za co . Osmieszanie się że sie poświęcał to naprawdę szczyt głupoty, przecież dostawał pobory wysokie i jeszcze premie.Mogli go dawno usunąć a nie czekac jak sie wszystko wali.