REKLAMA
REKLAMA

Trefne mercedesy na granicy (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali mercedesy vito poszukiwanego m.in. przez Interpol oraz sprinter z przerobionym numerem VIN. Samochody o łącznej wartości 135 tys. złotych niedługo wrócą do właścicieli.

Pierwszy z pojazdów zatrzymali w minioną niedzielę (tj. 3 czerwca) funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej. Kierowcą mercedesa vito był 35-letni Bułgar, który zgłosił się do kontroli na wyjazd z Polski. Strażnicy graniczni ustalili, że pojazd zarejestrowany w Bułgarii, wart ok. 35 tys. złotych widnieje w międzynarodowych bazach SIS oraz Interpol jako utracony na terytorium Niemiec.

Drugie zdarzenie, tym razem z udziałem funkcjonariuszy z placówki w Medyce miało miejsce wczoraj (tj.5 czerwca) w Łapajówce (gm. Medyka). Patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej mercedesa sprintera na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Tutaj, kierowcą był 34-letni obywatel Ukrainy, który przedstawił do kontroli komplet wymaganych dokumentów. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nieprawidłowości w zabezpieczeniach dowodu rejestracyjnego, w związku z czym postanowili przeprowadzić również szczegółową kontrolę samego pojazdu. Dalsze czynności potwierdziły, że przedstawiony dowód jest w całości podrobiony, a mercedes ma przerobione numery VIN. Po ustaleniu pierwotnych numerów identyfikacyjnych samochodu okazało się, że jest on w zainteresowaniu niemieckich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Co więcej, ustalono że samochód ma zamontowane podzespoły z innego mercedesa, który w związku ze zgłoszoną we Francji kradzieżą jest również poszukiwanego w całej Europie. Szacunkowa wartość pojazdu to ok. 100 tys. złotych.

Kierowców, zatrzymany dokument oraz pojazdy przekazano Policji.

Od początku 2018 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali już 70 skradzionych pojazdów o szacunkowej wartości 3,1 mln złotych.

14-139578

14-139579

ŹRÓDŁO/FOTO: BiOSG

06-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)