REKLAMA
REKLAMA

Zaduszki skazanych na zapomnienie. Pamięć w samo południe

TREPCZA / PODKARPACIE.  To już ostatnie dni listopada – miesiąca czci i pamięci o tych, którzy odeszli. Od kilku lat szczególną grupę stanowią nasi Rodacy, o których tragicznym losie i męczeńskiej śmierci przez całe dziesiątki lat nie można było wspominać ani jednym słowem. Nazywani kiedyś obelżywie „zaplutymi karłami reakcji”, „przeklętymi”, „szpiegami Ameryki i Watykanu” dzisiaj wyrastają na gigantów ducha, niezłomnych, wiernych do końca.

W najbliższą środę (28XI) głos dzwonu z miejscowego kościoła na „Anioł Pański” będzie znakiem rozpoczęcia modlitwy w parku „Kwitnąca Akacja” w Trepczy. Jej początek w samym jego sercu, jakim jest Ogród Maryi. Kolejnymi stacjami modlitwy będą Krzyż Katyński, Słup graniczny Golgoty Wschodu, Obelisk WOŁYŃ i Obelisk Żołnierzy Wyklętych. Całość zakończy wykonanie piosenki „Biały krzyż” autorstwa Krzysztofa Klenczona. Skomponowana na Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu od ponad 50 lat jest hołdem dla tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. W 100-lecie odzyskania Niepodległości jej przesłanie wydaje się wyjątkowo aktualne.

Foto: Obecność dzieci i młodzieży szkolnej w miejscach narodowej pamięci to lekcja historii, która zapada głęboko w pamięci uczestników.

materiały nadesłane

23-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)