REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Z chorymi kolanami wybrała się w góry (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W minionym tygodniu bieszczadzcy ratownicy interweniowali dwa razy w rejonie Tarnicy. 17 maja na szlaku niebieskim z Wołosatego na Tarnicę 30-to letnia turystka doznała urazu stawu skokowego, po zaopatrzeniu poszkodowaną zwieziono do Wołosatego skąd sama udała się do szpitala.

Do groźniejszego zdarzenia doszło dzień później na stokach Krzemienia gdzie zasłabła 56-cio letnia kobieta. Na miejsce zdarzenia poleciał śmigłowiec LPR z Sanoka oraz sześciu ratowników z Ustrzyk Górnych na wypadek gdyby ewakuacja śmigłowcem była niemożliwa ze względu na przechodzące w tamtym rejonie burze. Na miejscu okazało się, że turystka porusza się z endoprotezą kolana i czeka na operację na drugim kolanie. Została ewakuowana śmigłowcem przed ostatecznym załamaniem pogody.

Wychodząc w góry dostosujcie trasę wędrówki do waszej kondycji i aktualnych warunków pogodowych. Na najbliższe dni prognozowane opady deszczu i gwałtowne burze z wyładowaniami atmosferycznymi.

GOPR Bieszczady

20-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)