REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Z chorymi kolanami wybrała się w góry (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W minionym tygodniu bieszczadzcy ratownicy interweniowali dwa razy w rejonie Tarnicy. 17 maja na szlaku niebieskim z Wołosatego na Tarnicę 30-to letnia turystka doznała urazu stawu skokowego, po zaopatrzeniu poszkodowaną zwieziono do Wołosatego skąd sama udała się do szpitala.

Do groźniejszego zdarzenia doszło dzień później na stokach Krzemienia gdzie zasłabła 56-cio letnia kobieta. Na miejsce zdarzenia poleciał śmigłowiec LPR z Sanoka oraz sześciu ratowników z Ustrzyk Górnych na wypadek gdyby ewakuacja śmigłowcem była niemożliwa ze względu na przechodzące w tamtym rejonie burze. Na miejscu okazało się, że turystka porusza się z endoprotezą kolana i czeka na operację na drugim kolanie. Została ewakuowana śmigłowcem przed ostatecznym załamaniem pogody.

Wychodząc w góry dostosujcie trasę wędrówki do waszej kondycji i aktualnych warunków pogodowych. Na najbliższe dni prognozowane opady deszczu i gwałtowne burze z wyładowaniami atmosferycznymi.

GOPR Bieszczady

20-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)