REKLAMA
REKLAMA

Blisko 2 tys. najmłodszych z wizytą u bieszczadzkich pograniczników

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 16 maja, dokładnie w 28 rocznicę utworzenia Straży Granicznej, Bieszczadzki Oddział otworzył drzwi dla dzieci oraz młodzieży z podkarpackich szkół oraz przedszkoli. Młodzież odwiedziła nie tylko komendę oddziału w Przemyślu, ale także wszystkie placówki SG w regionie. Strażnicy graniczni przygotowali ciekawe atrakcje oraz pokazy.

Tradycyjnie wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem!

Do udziału zgłosiły się grupy reprezentujące kilkadziesiąt szkół oraz przedszkoli z całego Podkarpacia.

Rolę przewodników w tym szczególnym dla Straży Granicznej dniu pełnili osobiście strażnicy graniczni. Opowiedzieli zwiedzającym o tym, jak wygląda ich codzienna służba oraz jaki wykorzystują sprzęt i wyposażenie.

Grupy wizytujące placówki SG zobaczyły, jak w praktyce wygląda kontrola graniczna oraz tzw. granica zielona. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę jakie zasady obowiązują turystów w trakcie pobytu w rejonie granicy.

Młodzież mogła z bliska zobaczyć m.in. pojazdy i uzbrojenie służbowe.

Uczestnicy przeszli także test sprawności fizycznej i obejrzeli pokazy treningu taktyk interwencji.

Jak zawsze jedną z najciekawszych atrakcji były pokazy tresury psów służbowych. Czworonożni funkcjonariusze nie tylko popisali się umiejętnościami węchowymi ale również potwierdzili że ich przewodnicy – funkcjonariusze SG to jednocześnie prawdziwi kompani i przyjaciele – czego dowodem była „piątka” przybita na zakończeniu pokazu.

Dzieci, które odwiedziły placówkę SG w Rzeszowie-Jasionce miały niepowtarzalną okazję obejrzenia pokazu w rejonie płyty lotniska.

Z kolei uczniów starszych klas bardzo interesowało jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Straży Granicznej.

 

BiOSG

17-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)