REKLAMA
REKLAMA

BYKOWCE: Czy to wilki zżarły psa? (ZDJĘCIA!)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Wilki znowu zaatakowały? Otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki Bykowiec. Kobieta dzisiaj rano (tj. 20 lutego) zastała zagryzionego psa na podwórku przed domem. – To jest coś strasznego! – mówi przez łzy. – Sąsiedzi, którzy mają małe dzieci, są przerażeni – dodaje.

12 lat pies był tutaj, na tej działce. Od szczenięcych lat towarzyszył rodzinie, moja siostrzenica razem z nim dorastała – mówi pani Monika. – Pies był duży, przebywał raczej na zewnątrz, chociaż przy kiepskiej aurze i ujemnych temperaturach zabierałam go do domu, gdzie miał przygotowane swoje miejsce. Natomiast na co dzień był przy budzie. Z uwagi na to, że działka nie jest ogrodzona, był uwiązany. Linka była na tyle długa, że swobodnie mógł biegać po podwórku, a także wejść na taras i do domu – wspomina pani Monika.

Wczoraj około 22.00 poszłam na taras, on tam jeszcze był. Pogłaskałam go, chciałam zabrać do środka, ale zrobiło się ciepło więc nie chciał zostać w domu, poszłam więc spać. Rano, kiedy się obudziłam, zadzwoniła sąsiadka z pytaniem, co się stało z psem, gdyż leży rozszarpany na podwórku – relacjonuje. – I zobaczyłam to… – wskazuje przez okno na martwe zwierzę.

Widok był okropny. Dorodny, duży, zadbany pies, a raczej to, co z niego zostało, leżał na trawie. Wokół obfite ślady krwi, gdzie ucztowały drapieżniki.

Nigdy wcześniej nie widziałam tutaj wilka. Jest bardzo dużo innej zwierzyny, chodzą sarny, lisy, jak jest już ciepło to pojawiają się jeże. Zazwyczaj jak podchodziły pod dom, to pies charakterystycznie ujadał. Brałam go wówczas do środka, żeby nie budził sąsiadów. Tej nocy nic nie słyszałam, zupełnie nic. Podobnie jak moi sąsiedzi. Nie mieliśmy pojęcia, że coś złego się dzieje – kwituje pani Monika.

Sprawa została zgłoszona na policję, powiadomiono także panią sołtys oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Mamy takie zgłoszenie. Jeszcze dziś szkoda będzie oszacowana – potwierdza Łukasz Lis, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. 

W zeszłym tygodniu usłyszałam, że na ul. Kwiatowej w Bykowcach także zauważono wilka. Ale pomyślałam wtedy, że ludzie różnie reagują, czasem przesadzają, mylą wilki z psami. Teraz obawiam się, kto wie co te drapieżniki zrobią? – pyta retorycznie.

Kobieta sama mieszka w domu przy ul. Łany w Bykowcach. Posesja należy do jej siostry, która wraz z rodziną mieszka za granicą. Wiadomość o losie pupila będzie ciosem. 

Szkoda tego psa, który jest… był z nami od tylu lat. Jestem dorosła, jeszcze sobie jakoś poradzę, ale proszę sobie wyobrazić co by było, gdyby siostra i jej 10-letnia córka były tutaj zeszłej nocy? Wyobraża sobie pani reakcję dziecka, które widzi martwego, zjedzonego psa na sowim podwórku? Bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić – podkreśla.

Czy w okolicy krążą mieszańce psów i wilków?

Wśród społeczności pojawiają się różne głosy. Jedni uważają, że to wilki, inni skłaniają się do stwierdzeń, że może to być sprawka mieszańców – czyli hybryd wilków i psów. Wyrazem tego sa także komentarze na naszym portalu pod tekstem: Wilki zagryzły łanie i daniele (ZDJĘCIA, VIDEO)

Dzisiaj (tj. 16.02 – przyp. red.) w Zahutyniu na skraju lasu gdzie kilkanaście metrów dalej są już domy, prawie zadusiły nam psa. Wilk szary i czarny, w biały dzień, przed godziną 12 – pisze Internautka.

– Dwa tygodnie temu o godzinie 9.00 rano kilka metrów od ogrodzenia przechadzała się trójka wypasionych wilków, dwa szare jeden czarny, zupełnie nie reagując na mnie. Zaluż – dodaje jeden z Czytelników.

Łukasz Lis potwierdza, że sprawa ta jest znana RDOŚ.

Wiemy o 4 sztukach wilków z cechami mieszańców. Została wydana decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na ich eliminację. Takie przypadki są zagrożeniem dla populacji wilka. Mam na myśli tutaj czystość puli genowej – dodaje rzecznik.

Kto odpowiada za ochronę? Gdzie zgłaszać przypadki ataków?

Wszelkie przypadki pojawienia się wilków i innych dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, powinny być niezwłocznie zgłaszane bezpośrednio do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, który powinien podjąć adekwatne do skali zagrożenia działania lub do najbliższego komisariatu policji, lub do straży gminnej, jeżeli taka formacja funkcjonuje na terenie danej gminy. Obowiązek ten wynika z zapisów w art. 7 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, zgodnie z którym zadań własnych gminy należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, w tym sprawy związane z utrzymaniem porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

W przypadku pośredniego zagrożenia istnieje możliwość uzyskania zezwolenia na płoszenie i niepokojenie lub odłów, natomiast w przypadku realnego zagrożenia, zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na zabicie zwierzęcia. W sytuacjach naprawdę pilnych (zagrożenie jest realne, udokumentowane i nie można czekać na uzyskanie zezwolenia w trybie zwykłym, tj, pisemnie) zezwolenie może zostać wydane w formie ustnej. Natomiast do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie (Wydział Spraw Terenowych I w Krośnie) należy zgłaszać przypadki stwierdzonych szkód wyrządzonych przez bobry, niedźwiedzie, rysie, wilki i żubry.

Szkody od maja ubiegłego roku zgłaszane są formularzem który dostępny jest na naszej stronie. Szkody m.in. wilcze w pogłowiu zwierząt gospodarskich mogą być zgłaszane telefonicznie – uzupełnia Łukasz Lis.

Podkreśla także, że RDOŚ prowadzi zestawienia ataków wilków – czy to na psy czy zwierzęta gospodarskie. Zaznacza jednak, że takich zgłoszeń odnośnie zagryzionych lub zjedzonych zwierząt jest niewspółmiernie mniej, w stosunku do tego ile takich przypadków opisywanych jest w mediach. 

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie nie odpowiada za ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa obywateli. Zakres zadań regionalnego dyrektora ochrony środowiska określa art. 131 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Nie mniej jednak może on podejmować współpracę z organami jednostek samorządu terytorialnego w sprawach m.in. ochrony przyrody, co też w miarę swoich możliwości robimy. W wielu konfliktowych sytuacjach powodowanych zwierzętami chronionymi jako pierwsi byliśmy na miejscu. Służymy również pomocą merytoryczną – czytamy na stronie RDOŚ w Rzeszowie.

AKTUALIZACJA
W odpowiedzi na interwencje jeden z naszych czytelników nadsyła do redakcji takie zdjęcia z opisem:
Bykowce Zawadka. W poniedziałek w zeszłym tygodniu godzina 9 rano. Cztery wilki, jeden z nich czarny. Ten na zdjęciach kulał. Interweniowała policja straż leśna, ochrona środowiska. Podobno mają ustawić pułapki. Dziś rano (środa 20 lutego) ponownie widziano na osiedlu dwa wilki. Wilki podchodzą dosłownie pod dom – pisze Internauta.

22-02-2019
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

..2019-02-20 16:21:30
0 0
tak to mieszkańcy zjedli psa
Dsa2019-02-20 16:33:22
0 0
Bieda w kraju i ludzie zaczynają jeść psy
.2019-02-20 16:46:55
0 0
W Olchowcach okolice ulic Turystycznej, Spacerowej, Malowniczej, Słowiczej, Olchowieckiej wilków jest bardzo dużo. W lesie jest masa dużych szczątków dzikich zwierząt zagryzionych przez wilki lub im podobne drapieżniki.
Martino2019-02-20 16:57:56
1 0
Wilki 100%
Kolejny pies bez szans2019-02-20 17:24:35
0 0
Powinny byc za to mandaty I to bardzo wysokie dla wlascicieli psow trzymanych na uwiezi przy budzie! Dlaczego czlowiek jest tak glupi I bezmyslny I to jeszcze na dzialce nieogrodzonej? Przeciez dla wilkow to ocznacza :"podane do stolu". Jezeli ciagle slyszy sie ze wilki zagryzaja zwierzeta,jak mozna zostawiac uwiazanego psa czy inne zwierzeta na zewnatrz bez zabezpieczenia? Dobrze by bylo gdyby w koncu zabrala sie za to policja.
Cxxy2019-02-20 17:32:21
0 0
przeciez ten pies nie miał szans bo był uwiązany, nie rozumie po co ludzie biorą psy i trzymają na łańcuchach sznurach itp kilka słupków siatka i to wystarczy i każdy jest bezpieczny łącznie z psami
stary weterynowy2019-02-20 17:33:33
0 0
i co nic nie slyszeli jak sie wilki do psa dobieraly, po cichutku pewno...
Xy2019-02-20 17:38:21
0 0
Nie no oczywiscie, psy w domu pozamykać, ludzie też niech nigdzie nie wychodzą bo to przecież "biedne" wilki gdzieś biegać muszą... ludzie naprawde nie widzicie problemu???
Czyli to prawda!!!2019-02-20 17:40:38
0 0
Beata Szydło już w kampanii wyborczej o tym mówiła że żremy psy z głodu. Nawet nie próbujcie na wilki zwalać!
Jan2019-02-20 17:43:24
0 0
Problem stanowią wilki a nie to czy pies jest uwiazany i czy posesja jest ogrodzona.skoro caly czas się słyszy że wilki zagryzają psy to naprawde przez to że psy są uwiązane? 20 lat temu kazdy pies albo luzem biegał albo przy budzie był przywiązany i problemu nie było i nikt wilków swobodnie podchodzących do zabudowań nie widział.
do Cxxy2019-02-20 17:43:41
0 0
Tak samo bezpieczni jak zagryzione ostatnio łanie w hodowli? Ogrodzenie nie jest żadną przeszkodą a jesli faktycznie mamy doczynienia z hybrydami to atak na człowieka jest tylko kwestią czasu ...
Tak było!2019-02-20 17:55:57
0 0
Beata Szydło: – Prowincja, osiedlowe bloki, jeszcze niedawno najbardziej wykluczeni społecznie ludzie żywili się upolowanymi psami. To biedne południe Polski. Dzieci, co nigdy nie mogły sobie pozwolić na nowe ubranie, na zabawkę. Cieszyły się z każdego darowanego prezentu, który przez zamożniejsze społeczeństwo zostałby wyrzucony na śmietnik. Matki, które pracowały w systemie niewolniczym po 12 godzin za 800 zł w uwłaczających warunkach, w marketach obcokrajowców. Mężowie, którzy musieli wykonywać polecania kierowane do nich nie w ojczystym języku, a w obcym.
Wilk2019-02-20 17:59:50
0 0
Bo nam się tak porobiło po szczepieniach, ziemia jest płaska, hybrydy wilków to nie wilki, ruscy je na spadochronach zrzucają.
Xd2019-02-20 18:00:43
0 0
Prawda jest taka ze pani która opiekowała się pieskiem o imieniu szarik bywało tak ze kilka dni nie było jej w domu a temperatury były po -20 to sąsiedzi przynosili mu jedzenie od czasu do czasu
siwers2019-02-20 18:02:42
0 0
Jan2019-02-20 17:43:24 0 0 Problem stanowią wilki a nie to czy pies jest uwiazany i czy posesja jest ogrodzona.skoro caly czas się słyszy że wilki zagryzają psy to naprawde przez to że psy są uwiązane? 20 lat temu kazdy pies albo luzem biegał albo przy budzie był przywiązany i problemu nie było i nikt wilków swobodnie podchodzących do zabudowań nie widział. Panie Jane ale Pan Pie...olisz - 20 lat temu nie bylo tylu zabudowan wiec zwierzeta nie kolidowaly z nami ,20 lat temu takie sprawy nie byly naglasniane a 20 lat temu ludzie wiazali psy do budy i szkoda ze nadal to robia a potem o jej psa mi zadusily gady jedne pffff
---2019-02-20 18:06:52
0 0
W Polsce grasuję Wiele Wilków, Najbardziej na wsiach. Często Można Je Spotkać, Tak Jak Lisy,Dziki Itp.
wsciekly.2019-02-20 19:06:27
0 0
podeslac tym bestiom troche zatrutego mieska i bedzie spokoj.
Psi degustator2019-02-20 19:07:18
0 0
Za PO to było nie do pomyślenia!
Dieta2019-02-20 19:13:21
0 0
Jesteś tym co jeż!
Hybrydy to ma moja na szponach!2019-02-20 19:15:05
0 0
w Polsce nie ma takich zwierząt, jest żubr, bóbr, k***a łoś, lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka, zając!
IPN2019-02-20 19:19:46
0 0
Wchodzi wilk do domku i mówi: - Assalamualaikum - Uff... - powiedziały trzy świnki.
Sprawdzone info2019-02-20 19:24:20
0 0
-Witaj Czerwony Kapturku- mówi wilk. -Pierożków Ci z babcią przyniosłem. -Oj dziękuję, jakie pyszne! Zajada się kapturek -A z czym one są??? Pyta -Przecież powiedziałem, że z babcią....
rss2019-02-20 19:48:16
0 0
Ten kraj jest chory, wilki wraz z dzikami powinny być już dawno wystrzelane jebac ekologów i to państwo ha tfu
putin2019-02-20 19:52:50
0 0
Na szczęście jest już ostrzał na te skundlone wilki
xyz2019-02-20 20:14:22
0 0
Ale wy ludzie jesteście... Wszędzie tylko nienawiść. Lepiej trzymać i dawac mu jeść, pogłaśkać i sie nim zajmować tyle ile ma sie czasu niż oddać chyba do schroniska? Może i nie powinien być na smyczy ale jak nie miał smyczy to uciekał, a w domu to jak każdy pies, nie bedzie siedział 10h dziennie w domu jak nikogo nie ma? Bo albo praca albo coś innego? Ogarnijcie się ludzie, bo nawet gdyby był bez szurka, to nie wiem czy zdołał by uciec. Wiele psów próbowało i na razie się nie udało. Wilk biega z prędkością ok 60km/h wiec wybaczcie ale domowe psy nie są w stanie wytrzymać takiego tempa biegu nawet 1min, gdzie wilk potrafi długo tak biec tym bardziej ze robi to codziennie a domowe psy biegu praktycznie nie mają.
Mogło tak być!2019-02-20 20:24:39
0 0
Może pies znalazł niewypał, no i w trakcie rozbrajania niewypał pierdyknął?
Patrzę na te zdjęcia2019-02-20 20:26:53
0 0
I myślę że mu żarcie zaszkodziło, nie jadł czasem fasolki po bretońsku?
Sanoczanin2019-02-20 20:42:16
0 0
Biedny pies ;( ale dla czego pies byl na lancuchu a nie w kojcu? jak byl trzymany na dworze! Ludzie kazdy pies na lancuchu przy budzie nie moze sie bronic ,ani uciec to jak wabik na wilki! Trzymanie psa na lancuchu powinno byc karane !!! A jak kogos niestac zeby ogrodzic dzialke to mozna zrobic kojec dla pieska ! A jak na to ludzi nie stac to sie nie bierze pieska PROSTE! !!!
bezprawie2019-02-20 20:47:26
0 0
Jesteśmy pozostawieni sami sobie i bezradni w obliczu niebezpieczeństwa oraz wobec absurdalnych przepisów idiotycznego prawa, które nie broni ludzi I i ich dobytku przed zagrożeniami utraty zdrowia, czy nawet życia. Ingerencja człowieka w tereny, gdzie wcześniej żyła dzika zwierzyna spowodowało ,że dochodzi do coraz częstszych spotkań, w których ofiarami są ludzie, zwierzęta gospodarskie, i tzw. domowe. Procedury zgłaszania o zaistniałych zagryzieniach przez wilki, czy niedźwiedzie są absurdalne,. Patrząc na te tabelki powyżej, aż śmiech bierze, ile tu biurokracji którą należy pokonać ,aby odpowiednie służby zajęły się zagryzionym psem jałówką danielem,i tp. jakie" fachowe" dochodzenia należy wykonać,, ustalić ,czy to zrobił mieszaniec wilk, czy był to czystej rasy drapieżnik. Same absurdy i nieżyciowe procedury. Chyba jest ktoś odpowiedzialny za życie ludzi i zwierząt domowych, Wiedział przecież, wydając zezwolenie na budowę domu,że jest to teren penetrowany przez drapieżniki, które zagrażać będą, bo ,muszą coś żreć. Należało ten teren właściwie zabezpieczyć przed stale rosnącą liczbą wilków, i niedźwiedzi. Teraz jest już za późno. Odszkodowania to już przysłowiowa musztarda po obiedzie Pozostaje stres, po stracie ukochanego psa, czy któregoś zwierzęcia gospodarskiego, którego nie zrekompensują żadne pieniądze oraz uczucie bezsilności, że nie liczą się nasze prawa do bezpieczeństwa, bo nikt nie przeprowadza sukcesywnej i natychmiastowej eliminacji nadmiaru zwierząt drapieżnych, by nie zagrażały ludzkiemu środowisku i jego gospodarstwu. Weźmy przykład z sąsiednich państw,gdzie ten problem nie jest tak dotkliwy jak w Polsce. Tam prowadzi się stały odstrzał drapieżników i zwierzyny płowej. Nie czekajmy na większe nieszczęścia,gdy zaczną ginąć ludzie, bo wtedy dojdzie do drastycznego zabijania,, czy trucia leśnych drapieżników i to będzie duży problem,
Detektyw 2019-02-20 20:51:26
0 0
Ostatnio cieplej się zrobiło. Może to te jeże?
c2019-02-20 21:02:45
0 0
No, na pewno go zabierała do domu, już to widzę, niech pokaże to przygotowane miejsce.
f2019-02-20 21:04:07
0 0
Dorodny duży, no chyba nei bardzo jak miał 12lat
Logik2019-02-20 21:14:36
0 0
A co wilk ma zagryzac, zamiast zwierzyny kapustę?
gość2019-02-20 22:00:07
0 0
Ale dupę trujecie z tymi wilkami. Poważnie nie macie już o czym pisać? Co drugi dzień artykuł o "wilk widzianu tu i tu", "czy to wilk?", "uwaga! drastyczne zdjęcia, kolejny atak wilka". Gó..., dno i 10 metrów pod mułem...
Janusz2019-02-20 22:06:41
0 0
Właściciele dzia.y piszą ze przebywają za granicą ze będą płakać za pupilem a nie stać ich na kojec 2x2 za 600-zł z tego co czytałem kobieta pani M też w dup.e go miała szkoda psa
To był łatwy cel2019-02-20 22:30:54
0 0
Widzę że teren nie jest ogrodzony, więc pies, w dodatku uwiązany, był łatwym celem. Ludzie trochę rozumu-mieszkacie na terenie zamieszkiwanym przez wilki i ich hybrydy i nie możecie pomyśleć o ogrodzeniu? Może jakiś pastuch elektryczny? Szkoda biednego psa..
Wcale się nie dziwię 2019-02-20 22:34:32
0 0
Widzę że teren nie jest ogrodzony, więc pies, w dodatku uwiązany, był łatwym celem. Ludzie trochę rozumu-mieszkacie na terenie zamieszkiwanym przez wilki i ich hybrydy i nie możecie pomyśleć o ogrodzeniu?
Edi2019-02-20 22:55:16
0 0
Nie chcę straszyć ale zrobi się klopot Z nimi jeszcze gorszy może się tak stać z kimś z sąsiedztwa ja się nie z dziwił bym się toż to dzikie drapieżniki
skandal2019-02-20 23:10:04
0 0
Chwila, dlaczego nie poinformowano mieszkańców o niebezpieczeństwie? Przecież wydano zgodę na odstrzał czyli mamy tu doczynienia z Kat I - bezpośrednie zagrożenie życia. Jakby zaatakowały jakieś dziecko idące do szkoły to kto za to odpowiada ?
Dfra2019-02-20 23:36:51
0 0
Sanok. Czy ten portal to tak na poważnie? Zastanawiają się mieszkańcy?
Zz2019-02-20 23:42:38
0 0
I ch*j, nieważne zagrożenie ze strony drapieżników, które dzięki głupocie ludzkiej czują sie swobodnie i nie boją sie ludzi,tylko innym wytykać "błędy", jacy nagle wszyscy miłosnicy zwierząt, ojej piesek był na podrówku!! K*rwa smiechu warte a gdzie miał być?bo nie wybiegany, a bo szczekał, a może jeszcze sr*ł?
niuniu2019-02-21 01:43:23
0 0
Szkoda, że ministra Sikorskiego nie wołano na spotkanie o dorżnięciu watahy. Był przecież w Sanoku z promocją książki nie tak dawno. Wilki w Sanoku grasują nie od dzisiaj. Na szczęście bez ludzkich ofiar. Dziczyzna im bardziej smakuje. Rzym to miasto wilcze. Głos pana ministra byłby niezwykle cenny.
Manek2019-02-21 06:39:13
0 0
A żeby wataha wilków do urzędu w jebanym Krośnie wlazła i kilku zagryzła
Q2019-02-21 07:30:59
0 0
Przykre jest czytanie takich komentarzy o właścicielach i o opiekunie psa. Jesteście ludzie egoistami bo zawsze wytykacie palcem kogoś a nie widzicie samych siebie . Ciekawe ile osób z pośród tym komentarzy maja psy i jak o nie dbają? Pies miał co jeść, pić gdzie spać, a że szczekal to chyba kuźwa normalne. Od 12 lat nie było problemu ze pies był na zewnątrz lubił tam przebywać. Ogrodzenia też nie było są różne przyczyny tego. Od tamtego roku słychać problemy ze grasuja wilki po Sanoku i okolicach. To służba miała w dupie bo ktoś pomylił z psem, albo że wilki są pod ochroną. Ciekawe co musi się nie daj boże gorszego stać żeby wzięli się za to. Teraz po czymś takim starszym jest pozwolenie na zastrzelenie. Czysta głupota
g2019-02-21 08:03:49
0 0
Q Problemem to są tacy jak ty !
LEX2019-02-21 08:22:59
0 0
Pies był ich przyjacielem ale oni dla niego już nie! Jak go wilki zagryzały to gospodarze tego nie słyszeli ??? A WILKI TO NIECH SOBIE OBROŃCY ZWIERZĄT SOBIE ZABIORĄ DO SIEBIE. My na Podkarpaciu mamy dość ich obecności. Czas na emigrację !!!
Aza do Q2019-02-21 08:43:37
0 0
Pij wodę z miski jak do słońca jest 65% lub wpierdal.j karmę przy -25 serca nie masz pies to jest obowiązek to nie jest przedmiot żenada
Xu fung lee2019-02-21 08:47:47
0 0
Moze to Chincyki obiad mialy ugotowac?
Wieś 2019-02-21 08:55:39
0 0
Dlaczego nikt z redakcji nie zapytał sąsiadów lub okolicznych mieszkańców może co ktoś widział cala ta wypowiedź pani M była by żenadą cokolwiek za gospodarz pod oknem nie słyszał skomlania rozszarpywania przecież to nie trwało 5 sekund
Ewa2019-02-21 09:03:26
0 0
Żenada jeżeli wszyscy wiedzieli że tam tak jest, że pies głodny i skomle na łańcuchu nikt nie poinformował zadne służby? Dziadostwo
vox2019-02-21 09:34:37
0 0
Dzisiaj rano widziałem watahę 5 wilków przebiegających przez ulicę w Załużu powyżej szkółki p. Popiela. Wilki biegły jeden za drugim w stronę lasu przy Sanie. Ostatni był bardzo duży - mam psa o wadze 60 kg a ten wilk był od niego zdecydowanie większy i bardziej masywny. Jeszcze nie tak dawno informację o wilkach zjadających psy przy budach słyszało się w głębokich Bieszczadach i tylko podczas ciężkiej zimy. A teraz strach wyjść ze swoim psem na spacer.
Baba ze wsi2019-02-21 10:11:33
0 0
A moja bacia mówiła ze wilki tylko w książkach są a to mądra kobita była..
Ewa2019-02-21 10:41:33
0 0
Powystrzelac te wszystkie wilki!! Nic nie warte zwierzeta i same straty po nich!! Szkoda psa ...
miska2019-02-21 10:45:17
0 0
Łańcuch na psie !!!!! Widzicie ????? Jak miał sie uratować !!!!!! Tak powinno być ???? zadajcie sobie pytanie ???
miśka2019-02-21 10:52:10
0 0
LINA i ŁAŃCUCH na psie !!!!!!! MORDERSTWO !!!!!!
Pol2019-02-21 11:07:30
0 0
Vox nie gadaj głupot, co parę lat, wilki w naszych regionach zjadają psy, które są przywiązane do budy łańcuchem. Jak to widzisz pierwszy raz, to chyba mieszkasz tu od niedawna. Ślady wilków widzę tu od dziecka, samego wilka nigdy nie widziałem, a mieszkam pod lasem
Ktos2019-02-21 11:38:52
0 0
Cz z głupoty piszecie - gdyby pies był ciągle uwiązany przy budzie to by trawa wokół nie rosła wcale - znam takich właścicieli co trzymają psy na krótkich łańcuchach to teren wokół budy inaczej wygląda tu widać ze pies był uwiązywany tylko kiedy to było konieczne a nie non stop!!!
Chinczykwie na deser2019-02-21 11:40:02
0 0
A co na to Chinczycy? Będziem ucztować.
Jarosz2019-02-21 12:06:23
0 0
Ja bym sprawdził okoliczne kebaby!
wygląda jakby zabito go we śnie2019-02-21 15:43:58
0 0
pies nie ma ran na pysku, gdyby to były wilki byłyby rany walki, obronne w okolicy pyska, wygląda jak odcięty w pasie...nikt nic nie widział nikt nic nie wie...?
Atakujące psy2019-02-21 16:20:18
0 0
A co zrobić robić, gdy psy wybiegają z nieogrodzonych posesji na drogę publiczną i ujadają na rowerzystów. Czy można się jakoś samodzielnie bronić przed pogryzieniem? Te "kochane" pieski może nie są agresywne w stosunku do właścicieli i sąsiadów, ale rowerzystów nie tolerują.
urojona Sanoczanka2019-02-21 17:28:01
0 0
macie swoje kocie drogi i swoje kocie Prawo ? Cienka drozinka - szok - Na mocy Praw Odpolskich - Paranoja po , czy Nowa Nazwa Polskiej PRZYLESKIEJ Piastunki i Opiekunki Gorazdy - Sanok .
midi2019-02-21 19:46:29
0 0
Brałam go wówczas do środka, żeby nie budził sąsiadów do środka, żeby nie budził sąsiadów. co za zacne zdanie zbudował autor artykułu. To już nawet śmieszne nie jest !!! brakuje ort jeszcze i był by komplet.
..2019-02-21 20:31:48
0 0
Widzę że pod wpływem mojego komentarza zmieniono nagłówek Tacy dziennikarze
Bykowce2019-02-23 08:42:13
0 0
Strzeliłem już 18 wilków, jeżeli podejdą pod dom znów się nie zawacham!
Idi2019-03-03 12:21:34
0 0
Chyba takich wilków na dwóch nogach jest duxo