REKLAMA
REKLAMA

Gorący finał Dni Leska! Żakinada, koncerty i bieg na 150 km! (VIDEO, PROGRAM)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Przez cały maj w Lesku odbywa się szereg imprez kulturalnych i sportowych w ramach obchodów dni miasta. Były już wystawy prac bieszczadzkich artystów, rockowe koncerty, warsztaty i spektakle teatralne oraz konkursy dla najmłodszych. Najbliższy piątek i sobota (24-25 maja 2019 r.) zapowiada się jednak szczególnie interesująco, więc każdy kto spragniony jest pozytywnych wrażeń i dobrej zabawy niech skorzysta z bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów.


Tegoroczne „Dni Leska” przebiegają pod hasłem „Przestrzenie Wyobraźni”. Wydarzenia z nimi związane są bowiem rozsiane nie w jednej, a w różnych częściach miasta. Są również tak przemyślane, aby pobudzały wyobraźnię każdego, kto w nich uczestniczy, niezależnie od wieku czy upodobań. Tu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Finałowe uroczystości rozpoczną w piątek o godzinie 10:00. Barwna „Żakinada” dzieci i młodzieży z okolicznych szkół przemaszeruje w asyście orkiestry dętej ulicami Leska pod Ratusz, gdzie Burmistrz przekaże im symboliczny klucz do bram miasta. Rozda też nagrody za najlepsze przebranie w różnych kategoriach wiekowych.

Na scenie głównej, usytuowanej na leskim rynku, do 13:00 będziemy mogli podziwiać występy artystyczne przygotowane przez najmłodszych mieszkańców. Później impreza przeniesie się w okolice Basenu „Aquarius”, gdzie odbywać się będą dziecięce i młodzieżowe turnieje w siatkówkę plażową oraz piłkę nożną plażową. Z pewnością nie zabraknie emocjonujących pojedynków i dobrej, piknikowej zabawy. Na deser czeka nas rockowy koncert i mocne brzmienia dwóch lokalnych zespołów – „Teleport” i „The Endless River”. Jesteśmy pewni, że rozgrzeją publiczność, która wybierze się na godzinę 19:00 do leskiego amfiteatru.

Bardzo wcześnie, bo już o godzinie 8:00 rozpoczną się imprezy przygotowane w ramach drugiego dnia finału. Na Basenie „Aquarius” wystartuje maraton pływacki „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Uczestnicy popłyną w szczytnym celu, każdy kilometr to cegiełka wsparcia dla Stowarzyszenia „Ciepły Wiatr” zajmującego się pomocą niepełnosprawnym dzieciom. O godzinie 10:00 wystartują pozostałe imprezy sportowe. Przy kompleksie „Aquarius”, na piaszczystych boiskach, podobnie jak dzień wcześniej, tym razem o Puchar burmistrza powalczą dorośli mieszkańcy. Z kolei na hali sportowej przy ulicy Mickiewicza w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej zmierzą się żeńskie zespoły z Polski, Słowacji, Rumunii i Węgier. Przez cały dzień na ulicach miasta będzie można podziwiać „żywe rzeźby”, w których postacie wcielą się aktorzy Teatru „Carnaval” z Odessy. Wieczorem w leskim parku przedstawią oni spektakularną sztukę „Noc w Muzeum”. Ich piękne stroje i wspaniała gra na pewno zachwycą każdego. Podsumowaniem dnia będą koncerty znanych i lubianych grup disco polo, takich jak: „Fanatic”, MeGustar” i „Rompey”. Nie zabraknie także dyskoteki pod gwiazdami.

Tegoroczny maj na pewno przejdzie do historii jako jeden z atrakcyjniejszych w naszym mieście na przestrzeni ostatnich lat – mówi Adam Snarski, burmistrz Leska.

Przy okazji sobotniej imprezy odbędzie się jeszcze jedna szczytna akcja, do której przyłączyliśmy się z wielką ochotą – „Kilometry oddechów dla Zosi, Hani i Anety”. Dwóch maratończyków z Sanoka wystartuje z leskiego rynku na 144 km trasę „Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej”, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie trzech dzielnych dziewczyn, które zmagają się na co dzień z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami. Ich historię opowiemy podczas głównych wydarzeń. Będziemy też zachęcali do aktywnego wsparcia zbiórki, ponieważ leczenie jest bardzo drogie i przerasta ono możliwości poszczególnych rodzin. Zachęcam już dziś do zapoznania się z sylwetkami podopiecznych Stowarzyszenia „Pozytywnie Zabiegani Sanok”: Anety Sebastyańskiej, Hani Smolińskiej oraz Zosi Mazurkiewicz na ich stronach facebookowych – piszą organizatorzy.

Bawmy się, pomagajmy i czerpmy satysfakcję z naszej prospołecznej postawy. Do zobaczenia w Lesku!

ZAPOWIEDŹ MUZYCZNA NA WEEKEND! POSŁUCHAJ!

 

 

 

filmy: YT

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)