REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA Gmina Komańcza: „Brak wody, zero informacji. Nie jesteśmy zwierzętami tylko ludźmi!”

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Mieszkanka Rzepedzi zwróciła się do nas z prośbą o interwencję. Jak relacjonuje od soboty w miejscowości nie było wody. – Wróciła na godzinę w niedzielę. Nikt nas o niczym nie informował, nie było ogłoszeń na słupach o awarii, na stronach gminy czy GPPK, nikt z pracowników nie pofatygował się i nas nie uprzedził, jaka jest sytuacja, abyśmy mogli sami się zabezpieczyć – mówi Internautka. Dodaje, że to nie pierwsza taka sytuacja, ale tym razem przekroczono wszelkie granice.

 

Była awaria i nie mieliśmy wody. Od soboty do poniedziałku rano. Nie było żadnego, oficjalnego komunikatu ani informacji na stronie gminy. Do Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej trudno było się dodzwonić. W zasadzie to nawet nie było skąd wziąć wody do toalet, tym bardziej, że niedziela była niehandlowa, więc nawet nie można było nic kupić. Skąd mamy wiedzieć, że woda nadaje się teraz do spożycia? Wróciła w poniedziałek po 8 rano, jak dzieci poszły do szkoły. Przecież nie jesteśmy zwierzętami, tylko ludźmi! Awarie nie raz już miały miejsce, ale teraz zostały przekroczone wszelkie granice – mówi Internautka, mieszkanka Rzepedzi.

Nie dość, że za wodę płacimy więcej niż w samym Sanoku, to ciągle są problemy, woda jest brudna i śmierdząca, niejednokrotnie pod słabym ciśnieniem. Przypominam, że tu mieszkają ludzie, często starsi, jak mają sobie poradzić? Wypada wziąć wiadro i nosić wodę nie wiadomo skąd. Bo woda ze studni w Rzepedzi też pozostawia wiele do życzenia i nadaje się tylko do toalety – kontynuuje Czytelniczka.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, w weekend wody nie było też w hydrantach

– Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby doszło do jakiegoś pożaru? – pyta retorycznie.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie w Gminnym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Wiemy, że wszyscy pracownicy zostali zaangażowani w prace w związku z awarią.

Pani prezes GPGK – Anna Glazer-Florek, odpowie na nasze pytania pisemnie. Przedstawimy Państwu szczegóły niebawem.

 

INTERWENCJA: „Albo wcale nie ma wody, albo jest brudna i śmierdząca”

04-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)