REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA / SANOK: Pierwsze pęknięcia na nowych ścieżkach rowerowych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy zdjęcia wykonane przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Okulickiego. Przy końcu czerwonej, powstałej niedawno ścieżki rowerowej pojawiły się pierwsze pęknięcia w strukturze nawierzchni. – Mam nadzieje że zostanie to naprawione w ramach gwarancji – pisze Internauta.

Interwencja dotyczy powstałego niedawno fragmentu ścieżki rowerowej wykonanej w ramach dużego remontu ul. Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku. Opisywana część ścieżki zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Okulickiego, tuż przed przejazdem kolejowym.

Wysyłam zdjęcia pokazujące pęknięcie asfaltu na nowej ścieżce rowerowej, które powstało prawdopodobnie podczas ostatnich opadach deszczu. Mam nadzieje że zostanie naprawione w ramach gwarancji – napisał do nas dwa dni temu Czytelnik Esanok.pl.

Z pytaniami o wyjaśnienie jak postępować w tego typu sytuacjach i czy faktycznie gwarancja obejmuje tego typu zniszczenia zwróciliśmy się do GDDKiA Oddział w Rzeszowie, czyli do instytucji, która realizowała zadanie na Dąbrówce.

Przypomnijmy:

10 maja br. podpisana została umowa z firmą Strabag Sp. z o.o. na remont ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku w ciągu drogi krajowej nr 28 (dł. 2,83 km). Wykonawca zadeklarował wykonanie prac za kwotę 17 459 083,17 PLN w terminie do 12 listopada 2019 roku.

Zamówienie obejmowało w szczególności realizację robót polegających m.in. na:

– odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych,

– robotach rozbiórkowych,

– robotach ziemnych (wykopy, nasypy)

– remoncie kanalizacji drogowej;

– odwodnieniu korpusu drogowego,

– wykonaniu frezowania nawierzchni,

– wykonaniu podbudów,

– wykonaniu nawierzchni,

– pracach wykończeniowych,

– wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,

– wykonaniu elementów ulic,

– wykonaniu traktu pieszo-rowerowego po obu stronach jezdni.

Kalendarium

1. Nazwa zadania: Remont drogi krajowej nr 28 w miejscowości Sanok w km 271,24 – 274,08

2. Data wszczęcia postępowania przetargowego: 22 marca 2019 r.

3. Otwarcie ofert: 11 kwietnia 2019 r. (oferty złożyło 5 Wykonawców; najniższą cenę 17 459 083,17 zł zaproponowała firma Strabag Sp. z o.o., najwyższą – 22 676 942,36 zł, Eurovia Polska S.A. Wszyscy oferenci zaproponowali skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie czyli do 12 listopada 2019 r.)

4. Wybór najkorzystniejszej oferty: 30 kwietnia 2019 r. (wartość oferty: 17 459 083,17 zł, Wykonawca: Strabag Sp. z o.o.)

5. Podpisanie umowy: 10 maja 2019 r.

Przypomnijmy, że aktualnie w Sanoku trwa budowa obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej 28. Umowa na projekt i budowę obwodnicy, o wartości 139 909 727,58 PLN, została podpisana 9.02.2016 r. Wykonawcą prac jest firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Na 7-kilometrowym odcinku obwodnicy powstanie 12 obiektów inżynierskich, 4 obiektów na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi. Zakończenie robót planowane jest końcem bieżącego roku, a oficjalne otwarcie na początek stycznia 2020.

źródło: Red., GDDKiA

foto: materiały nadesłane

28-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)