REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Kukiz’15 o gospodarce. Kolejne punkty programu wyborczego

PODKARPACIE. W dniu 23 maja kandydaci z podkarpackiej listy Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przedstawili kolejne punkty swojego programu wyborczego, tym razem odnoszące się do gospodarki.

 

Należą do nich m. in.:
– ograniczenie wpływu rynków finansowych i ochrona gospodarki realnej,
– ochrona produktów wytwarzanych w Europie oraz rozwój rolnictwa,
– poprawa jakości życia Obywateli i ochrona środowiska.

Obecnie wielkie zagraniczne korporacje mają zbyt duży wpływ na przepisy stanowione w Unii europejskiej. Po przez lobbing w UE zachodnie koncerny zdominowały polski rynek. Polska z członkostwa we wspólnocie osiąga dużo korzyści, natomiast najwięcej zyskały jednak na naszej obecności korporacje z Niemiec i Francji, które funkcjonują u nas na preferencyjnych warunkach. Niestety, polscy przedsiębiorcy nie są traktowani na tej płaszczyźnie w sposób równorzędny, są dyskryminowani – zaznaczyła Alicja Bobola, kandydatka z listy Kukiz’15.

W Parlamencie Europejskim będziemy dążyli do ujednolicenia przepisów dotyczących energii odnawialnej na poziomie całej UE. Chcemy pracować na rzecz zintegrowania polskiej sieci energetycznej z sieciami pozostałych krajów Unii. Dotychczas, połączenia polskich sieci energetycznych zwrócone są na wschód. Promujemy rozwój fotowoltaiki, ponieważ obecnie nawet Ameryka Łacińska wyprzedziła Europę na poziomie energii odnawialnej. Dzięki rozwojowi energii Unia Europejska stanie się bardziej konkurencyjna dla innych rynków światowych, ponieważ wszelkie gałęzie przemysłu opierają się na energii – dodał Szczepan Wiktor, kandydat do Parlamentu Europejskiego ze Stalowej Woli.

Kukiz15_1

Przedstawiciele Kukiz’15 odnieśli się także do proponowanego w swoim Manifeście Europejskim nowego europejskiego modelu zarzadzania ruchami migracyjnymi:

Każda decyzja dotycząca ruchów migracyjnych, powinna być podejmowana przez wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. Nie zgadzamy się na uczestnictwo w relokacji nielegalnych imigrantów narzucane nam przez jedno lub dwa państwa wspólnoty. Jesteśmy granicą UE, zwłaszcza na Podkarpaciu, dlatego uważamy, że takie Państwa jak Polska powinny otrzymywać zdecydowanie większe wsparcie i fundusze na ochronę granic UE – stwierdził poseł Maciej Masłowski.

Ruch Kukiz’15 w swoim programie kładzie nacisk na polskie rolnictwo oraz ochronę polskich produktów:

Kwoty dopłat bezpośrednich dla rolników są rozbieżne dla poszczególnych krajów członkowskich UE. Polskie rolnictwo nie może być dyskryminowane, ponieważ ma to kluczowy wpływ na wytwarzanie naszych lokalnych produktów. Polskie produkty są obecnie wypierane z rynku przez te zagraniczne. Artykuły spożywcze, które występują pod tą samą marką mają często inny skład w Niemczech, a inny w Polsce – zaznaczyła Ewelina Nycz, kandydatka z listy Kukiz’15.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego, ugrupowanie Kukiz’15 przystąpiło do koalicji międzynarodowej ze współrządzącym we Włoszech Ruchem 5 Gwiazd, a także ugrupowaniami z Chorwacji, Grecji, Estonii oraz Finlandii. Celem koalicji jest stworzenie nowej frakcji w  Parlamencie Europejskim.

 

materiał nadesłany

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)