REKLAMA
REKLAMA

POSADA: Ostra dyskusja o Łanach, koncepcja punktu selektywnej zbiórki odpadów? Spotkanie burmistrza z mieszkańcami (VIDEO)

POSADA: Ostra dyskusja o Łanach, koncepcja punktu selektywnej zbiórki odpadów? Spotkanie burmistrza z mieszkańcami (VIDEO)

SANOK POSADA / PODKARPACIE. W minionym tygodniu Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka oraz Paweł Hydzik, zastępca burmistrza, spotkali się z mieszkańcami Posady. Dyskusja była żywa i gorąca. Mieszkańcy poruszali ważne tematy dla tej części miasta. Wśród nich nie zabrakło głosów krytyki na temat ul. Łany, która od 40 lat straszy, podnoszono kwestie budowy więzienia oraz pomysłu na zlokalizowanie w tej dzielnicy miasta punktu selektywnej zbiórki odpadów.

 

Burmistrzowie zaprezentowali zebranym mieszkańcom inwestycje, jakie są realizowane na ternie Posady. Pośród nich wiele miejsca poświęcono łącznikowi z obwodnicą pod nazwą „Łany” . Ale to nie ta droga wzbudziła żywa dyskusję.

Mieszkańcy mieszkający przy ulic Łany są zbulwersowani tym, jak ona wygląda.

–  Pan burmistrz z pewnością pamięta, zakład mamy, do końca sierpnia będziecie mieć drogę, do końca sierpnia tego roku. Wszyscy ci co tam byli, pamiętają. Pan to też pamięta, pan wyszedł do mnie z inicjatywą: „zakładamy się?”. I co z tego zakładu wyjdzie? Rozmawialiśmy także o pieniądzach, pan powiedział: „moja w tym głowa”. Trzymam pana za słowo, mam nadzieje, że pan tego słowa dotrzyma – mówiła poirytowana mieszkanka Posady. – U nas jest ciemno! Dziury takie, że można nogi połamać. Tam musi dojść do tragedii, żeby ktoś się tym zajął? Przed wyborami zawsze przychodzą w garniturach, wystrojeni, na rekach chcą nas nosić. Po wyborach… trafia wszystko – kontynuowała.

W ciągu dwóch tygodni będę tam. Sprawa jest świetnie rozpoznana – odpowiadał Paweł Hydzik, zastępca burmistrza Sanoka.

Jesteśmy burmistrzami niespełna trzy miesiące, prosze dać nam jeszcze czas – dodał burmistrz Tomasz Matuszewski.

Z nie mniejszym zainteresowaniem rozmawiano o wzroście cen śmieci oraz koncepcji stworzenia punktu selektywnej zbiórki odpadów przy ul. Stróżowskiej.

Rozpatrujemy taką możliwość. Nie mamy innych terenów inwestycyjnych – potwierdzał wiceburmistrz Paweł Hydzik.

Padły także pytania o budowę więzienia w Sanoku. W tej kwestii burmistrzowie odesłali zebranych do uchwał poprzedniej rady oraz ministerstwa.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego materiału video z dyskusji.

 

11-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)