REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Śmierć 24-latka. Uderzenie w głowę podczas pracy w warsztacie

SANOK / PODKARPACIE. Nie żyje 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który uległ wypadkowi podczas pracy w warsztacie samochodowym. Według nieoficjalnych informacji został on uderzony fragmentem felgi podczas wykonywania czynności przy oponie o średnicy ponad 1 metra. Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok zmarłego.

Do tragicznego wypadku doszło 19 listopada około godziny 12:00 w Siemuszowej w gminie Tyrawa Wołoska. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od służb wynika, że 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, zatrudniony legalnie w jednej z firm prowadzącej warsztat samochodowy, wykonywał pracę przy dużej oponie, o średnicy nawet do 1,5 m. W pewnym momencie został uderzony w głowę fragmentem felgi. Niestety, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon.

Na miejscu pracowali medycy, policjanci, prokurator i przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy.

20 listopada Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo z artykułu 220 &1 w związku z art. 155 kodeksu karnego. Dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok zmarłego. Działania śledczych mają na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia – mówi nam Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator Rejonowy w Sanoku. – Nie ujawniamy szczegółów. Mogę jedynie powiedzieć, że zdarzenie, w wyniku którego zmarł młody człowiek ma ewidentny związek z czynnościami jakie wykonywał na terenie zakładu pracy. Niewątpliwie, ważną kwestią dla śledztwa będą ustalenia poczynione przez Państwową Inspekcję Pracy.

Artykuł 220 kodeksu karnego mówi o narażeniu życia albo zdrowia pracownika. Paragraf 1 stanowi: „Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Natomiast artykuł 155 kodeksu karnego związany jest z nieumyślnym spowodowaniem śmierci: „Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

24-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)