REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Śmierć 24-latka. Uderzenie w głowę podczas pracy w warsztacie

SANOK / PODKARPACIE. Nie żyje 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który uległ wypadkowi podczas pracy w warsztacie samochodowym. Według nieoficjalnych informacji został on uderzony fragmentem felgi podczas wykonywania czynności przy oponie o średnicy ponad 1 metra. Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok zmarłego.

Do tragicznego wypadku doszło 19 listopada około godziny 12:00 w Siemuszowej w gminie Tyrawa Wołoska. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od służb wynika, że 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, zatrudniony legalnie w jednej z firm prowadzącej warsztat samochodowy, wykonywał pracę przy dużej oponie, o średnicy nawet do 1,5 m. W pewnym momencie został uderzony w głowę fragmentem felgi. Niestety, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon.

Na miejscu pracowali medycy, policjanci, prokurator i przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy.

20 listopada Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo z artykułu 220 &1 w związku z art. 155 kodeksu karnego. Dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok zmarłego. Działania śledczych mają na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia – mówi nam Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator Rejonowy w Sanoku. – Nie ujawniamy szczegółów. Mogę jedynie powiedzieć, że zdarzenie, w wyniku którego zmarł młody człowiek ma ewidentny związek z czynnościami jakie wykonywał na terenie zakładu pracy. Niewątpliwie, ważną kwestią dla śledztwa będą ustalenia poczynione przez Państwową Inspekcję Pracy.

Artykuł 220 kodeksu karnego mówi o narażeniu życia albo zdrowia pracownika. Paragraf 1 stanowi: „Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Natomiast artykuł 155 kodeksu karnego związany jest z nieumyślnym spowodowaniem śmierci: „Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

24-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)