REKLAMA
REKLAMA

Rywalizacja w skrajnie trudnych warunkach. Puchar dla bieszczadzkich goprowców! (ZDJĘCIA)

UKRAINA / POLSKA. W miniony weekend bieszczadzcy goprowcy uczestniczyli w zawodach skialpinistycznych „O Puchar Białego Słonia” na Ukrainie. Nasi ratownicy zdominowali innych zawodników, zgarniając niemal całe podium.

W ostatni weekend podczas zawodów skialpinistycznych „O Puchar Białego Słonia” odbywających się w masywie Popa Ivana na Ukrainie, Grupę Bieszczadzką GOPR reprezentowało trzy drużyny. Zawody po raz pierwszy odbyły się w dwudniowej formule. Pierwszy dzień to zmagania z długą, bo ponad 30 km trasą skitourową, poprowadzoną w liczącym ponad 2000 m n.p.m. masywie Czarnohory.

Drugi dzień rywalizacji rozpoczął się tzw. Vertikal – wyścigiem „pod górę” na trasie 5 km i przewyższeniu +1100 m. Po nim nastał czas konkurencji technicznych, czyli zjazd na linie, test lawinowy, przeszukiwanie lawiniska.

Miło nam poinformować, że dwudniowe zmagania zostały zdominowane przez przedstawicieli Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Pierwsze miejsce zajęli: Tomasz Ostrowski z Janem Kozą, na drugim miejscu zameldowali się: Łukasz Dziuban i Tomasz Mazurkiewicz. A tuż za podium znaleźli się Michał Gajewski i Paweł Surmacz. Zawody odbywały się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych, przy huraganowym wietrze oraz mocno ograniczonej widoczności – czytamy na fanpage Grupy Bieszczadzkiej GOPR na Facebooku.

 

źródło: GOPR Bieszczady

29-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)