REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Długo oczekiwany remont ulicy Dworcowej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku rozpoczął się remont ul. Dworcowej w ciągu DK84, który realizowany jest w ramach budowy obwodnicy miasta. Prace potrwają do końca czerwca br.

Zakres remontu obejmuje m.in.:

– frezowanie nawierzchni bitumicznej

– rozbiórkę nawierzchni bitumicznych chodników, obrzeży wraz z rozebraniem ław betonowych oraz krawężników z rozbiórką ław betonowych

-elementy drogowe: wykonanie obrzeży wraz z ławą betonową z oporem a także krawężników wraz z ławą betonową z oporem

– nawierzchnia jezdni:

1. Oczyszczenie i skropienie podłoża emulsją asfaltową

2. Wykonanie nawierzchni betonu asfaltowego – warstwa profilująca

3. Oczyszczenie i skropienie nawierzchni emulsją asfaltową

4. Wykonanie nawierzchni z SMA – warstwa ścieralna

– nawierzchnia chodnika: wykonanie warstwy profilującej z kruszywa do 10cm a następnie nawierzchni chodnika z kostki betonowej na podsypce cementowo – piaskowej

– odwodnienie drogi – regulacja pionowa wpustów ulicznych

– odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego.

W związku z remontem, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w miejscu prowadzonych prac. Jezdnia dwupasmowa zwężona jest do jednego pasu ruchu, a ruch pieszych odbywa się wyznaczoną ścieżką. W ramach budowy obwodnicy Sanoka, planowany jest także remont ul. Lipińskiego w ciągu DK84 (od km 1+800 do km 3+000). Tutaj prace rozpoczną się we wrześniu br. – mówi Joanna Rarus z GDDKiA oddział w Rzeszowie.

To kolejny już gruntowny remont drogi krajowej przebiegającej przez nasze miasto. Przypomnę, że wcześniej znacząco poprawiono stan choćby ulic: Królowej Bony, Lipińskiego, Lwowskiej czy Kolejowej. Teraz przyszedł czas na ul. Dworcową. Pieniądze na te inwestycje przyznaje rząd. Cieszę się, że centralne środki pozwalają poprawiać bezpieczeństwo w Sanoku – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

źródło: Red., materiały nadesłane

04-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)