REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Szczegóły dotyczące zatrucia przedszkolaków. Podano numery telefonów

SANOK / PODKARPACIE. Na profilu Facebook Urzędu Miasta Sanoka pojawił się komunikat dotyczący numerów telefonów, pod którymi udzielane będą szczegółowe informacje związane z aktualną sytuacją dotyczącą zbiorowego zatrucia w przedszkolu nr 3 w Sanoku. Przypomnijmy, że od dzisiaj przedszkole jest czasowo zamknięte.

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA SANOKA

Sytuacja dotycząca zatrucia w Przedszkolu nr 3 powoli się stabilizuje. Szczegółowe informacje będą udzielane rodzicom pod numerami telefonów przedszkola: 13 46-45-340 i 733 900 936.


Dzisiaj mamy poznać potwierdzone wyniki badań sanepidu z próbek pobranych od zakażonych dzieci. Wstępne rezultaty mówią o salmonelli, informowaliśmy o tym wczoraj. Podobne podejrzenia mają lekarze ze szpitala w Sanoku, którzy również wskazują na salmonellę, jako na najbardziej prawdopodobny czynniki wywołujący zaburzenia żołądkowo-jelitowe u sanockich przedszkolaków.

Przypominamy, że decyzją Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego przedszkole nr 3 jest od dzisiaj zamknięte, do czasu odnalezienia ogniska zakażenia i jego wyeliminowania.

Wczoraj około godziny 13:00 służby sanockiego sanepidu oraz lekarze z miejscowego szpitala informowali, że hospitalizowanych było na tamten moment 20 dzieci i jedna osoba dorosła. Dodatkowo, kilka lub kilkanaście osób otrzymywało pomoc na SORze.

O sytuacji na bieżąco informowaliśmy tutaj:

AKTUALIZACJA. Zbiorowe zatrucie w sanockim przedszkolu. Oddział zakaźny pełny

SANEPID: 16 dzieci hospitalizowanych w 3 szpitalach

Od poniedziałku przedszkole nr 3 zamknięte do odwołania

Przejmująca relacja matki 4-letniej dziewczynki prosto z SORu

SANOK. Kolejne przyjęcia w szpitalu. Około 20 dzieci

Są wstępne wyniki badań. To salmonella

PRZEMYSŁAW GALEJ: Sytuacja jest stabilna. Szpital dobrze przygotowany (VIDEO)

 

foto: zdjęcie poglądowe

28-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)