REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze informacje: 24 osoby w szpitalu. „Fala kulminacyjna” minęła

SANOK / PODKARPACIE. Podajemy najświeższe informacje dotyczące liczby hospitalizowanych osób w związku z zatruciem w przedszkolu. Aktualnie w trzech szpitalach przebywa 24 pacjentów, w tym dwie osoby dorosłe. Dzisiaj po południu mamy poznać oficjalne i potwierdzone wyniki badań sanepidu.

Jak przekazuje nam Adam Sidor, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie, aktualnie hospitalizowanych jest 24 osoby, w trzech szpitalach, Sanoku, Brzozowie i Lesku. Wśród nich są dwie osoby dorosłe.

„Fala kulminacyjna” jeśli chodzi o zgłoszenia pacjentów z zatruciami do naszego szpitala minęła wczoraj – mówi Grzegorz Panek zastępca dyrektora ds. Administracyjnych w SP ZOZ Sanok. – Sytuacja jest opanowana i stabilna – dodaje nasz rozmówca.

Sanepid prowadzi kolejne czynności w sprawie zatrucia. Dzisiaj rano sprawdzono czy przedszkole jest nieczynne, zbierane są kolejne wywiady, trwa badanie środowiska produkcji żywności, pobrano również próbki wody.

Szczegółowy komunikat podsumowujący trzy dni działania sanepidu zostanie wydany dzisiaj około południa. Z kolei w godzinach popołudniowych mają być znane potwierdzone wyniki badań z próbek pobranych od zakażonych dzieci.

Od dzisiaj przedszkole nr 3 jest zamknięte do odwołania. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, taki stan może utrzymać się przynajmniej do 3 listopada.

Trwa dochodzenie epidemiologiczne ustalające źródło zachorowań dzieci uczęszczających do przedszkola na osiedlu Błonie w Sanoku. Pobrano próbki żywieniowe oraz wymazy od chorych. Badania są w toku. Potwierdzone wyniki będą znane w poniedziałek. Do czasu ustalenia źródła zachorowań przedszkole pozostanie zamknięte – czytamy w obecnym komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

O sytuacji na bieżąco informowaliśmy tutaj:

AKTUALIZACJA. Zbiorowe zatrucie w sanockim przedszkolu. Oddział zakaźny pełny

SANEPID: 16 dzieci hospitalizowanych w 3 szpitalach

Od poniedziałku przedszkole nr 3 zamknięte do odwołania

Przejmująca relacja matki 4-letniej dziewczynki prosto z SORu

SANOK. Kolejne przyjęcia w szpitalu. Około 20 dzieci

Są wstępne wyniki badań. To salmonella

PRZEMYSŁAW GALEJ: Sytuacja jest stabilna. Szpital dobrze przygotowany (VIDEO)

SANOK: Szczegóły dotyczące zatrucia przedszkolaków. Podano numery telefonów

 

28-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)