REKLAMA
REKLAMA

Tak wygląda nowy blok operacyjny w sanockim szpitalu! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sanockim szpitalu odbyło się spotkanie robocze z udziałem radnych Rady Powiatu Sanockiego i dyrekcji jednostki. Zaprezentowano nowy blok operacyjny, który rozpocznie funkcjonowanie już w kwietniu. Inwestycja za ponad 22 mln zł przenosi sanocki szpital do świata nowoczesnej medycyny.

Trakt zlokalizowany jest obok lądowiska dla helikopterów. Inwestycja za ponad 22 mln zł przenosi sanocką lecznicę w świat nowoczesnej medycyny. 5 sal, świetnej jakości wyposażenie i ciągi komunikacyjne maksymalnie skracające czas dotarcia na stół operacyjny. Nowy blok operacyjny rozpocznie funkcjonowanie w kwietniu 2019 roku.

Obowiązek posiadania nowoczesnego traktu operacyjnego narzucił rząd już kilka lat temu. Szpitale miały czas na przygotowanie i realizację inwestycji. Jedne więcej, drugie mniej, w zależności od tego, czym do tej pory dysponowały. I tak, część lecznic czekała gruntowna modernizacja, ale część musiała liczyć się z budową całych pawilonów. Wiadomo już, że wyśrubowane wymogi ustawy wypełni sanocki szpital.

Wszystko jest umiejscowione na dwóch kondygnacjach. Na górnej powstał blok operacyjny, na dolnej centralna sterylizacja. Ponadto, wybudowano łącznik pomiędzy blokiem operacyjnym, a pawilonem diagnostyczno-zabiegowym. Budynek zostanie częściowo przeznaczony na pomieszczenia dla bloku, a częściowo dla OIOM-u. Pięć sal operacyjnych, wykonanych w najwyższej technologii i na najwyższym poziomie to standard, na który zasługują mieszkańcy naszego powiatu – wyjaśniali pracownicy SP ZOZ w Sanoku.

Pawilon powstał w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego w Rejonie Bieszczadzkim poprzez rozbudowę i przebudowę SP ZOZ w Sanoku – I etap Blok Operacyjny i Centralna Sterylizacja”. Wiadomo, że na bloku zlokalizowanych będzie 5 sal. Każda dedykowana poszczególnym specjalnościom: chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, laryngologii, urologii i ortopedii.

Budowa bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji stanowi jeden z etapów zadania. Drugi to pozyskanie aparatów i sprzęt medycznego, potrzebnego do wyposażenia bloku. Na liście zakupów znalazło się około 200 pozycji.

Inwestycja pochłonęła ponad 22 mln zł. 10 mln zł pochodzi ze środków unijnych, które zostały rozdysponowane w ramach RPO. 1,4 mln zł dołożyło starostwo, a na pozostałą część szpital wziął kredyt. Nowy blok operacyjny zostanie uruchomiony 1 kwietnia. Znajduje się on naprzeciw lądowiska dla helikopterów i z jednej strony będzie się łączył z SORem, z drugiej z Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej, który zostanie zorganizowany w miejscu, gdzie do tej pory funkcjonował i do kwietnia będzie działał blok.

W porównaniu do dotychczasowego bloku, nowy trakt będzie jak z innego świata. Oznacza nowoczesność, profesjonalizm i bezpieczeństwo – mówi Henryk Przybycień, dyrektor sanockiego szpitala.

Nowy pawilon to 100-procentowe bezpieczeństwo dla pacjentów i personelu medycznego – słyszymy w szpitalu.

W SOBOTĘ DZIEŃ OTWARTY!

Dyrektor SP ZOZ w Sanoku w imieniu starosty sanockiego i własnym zaprasza mieszkańców Sanoka i powiatu sanockiego w dniu 16 marca 2019r. w godzinach 9-13 na dzień otwarty nowego Bloku Operacyjnego.

Podczas oględzin personel szpitala przedstawi i oprowadzi po tej kluczowej dla społeczności miasta i powiatu infrastrukturze. Jest to jedyna niepowtarzalna szansa na zobaczenie z bliska nowych sal operacyjnych i aparatury medycznej, gdyż na co dzień (po otwarciu), blok operacyjny będzie zamknięty dla osób postronnych.

Foto: materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Od kwietnia zacznie funkcjonować blok operacyjny za 23 mln zł! (ZDJĘCIA)

Nowa rzeczywistość na sanockiej laryngologii. „Krok ku nowoczesności” (ZDJĘCIA)

15-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)